The Typing of the Dead: Zombie Panic (PS2)

The Typing of the Dead: Zombie Panic (PS2)

The Typing of the Dead
  • Premiery
  • Świat: 22.12.2004
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Inna
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The Typing of the Dead to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio WOW Entertainment i wydana przez Segę najpierw na automatach, a później też na innych sprzętach - Dreamcaście, PC i PlayStation 2. Tytuł był modyfikacją The House of the Dead 2, w której zombie i resztę szkaradztw zabijało się poprzez pisanie na klawiaturze.

Fabularnie gra nie odbiega od drugiej odsłony House of the Dead. W 2000 roku w Wenecji masowo zaczynają się pojawiać zombie, które niosą śmierć i pożogę. Na miejsce zostaje wysłanych dwóch agentów mających zbadać przyczynę. Jak się rychło okazuje, sprawcą zamieszania jest niejaki Goldman, nadziany bankowiec i naukowiec, który chce zakończyć panowanie ludzi na świecie.

 

Typing of the Dead to, jak wspomnieliśmy na wstępie, mod do dość popularnego rail shootera Segi. Tak jak w pierwowzorze wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, choć tym razem straszydła likwidujemy za pomocą nie ołowiu, a klawiatury (jej posiadanie jest niezbędne w przypadku każdej wersji), a konkretnie pojawiających się na ekranie słów. Żeby ‘odstrzelić’ natręta, musimy wklepać stosowne słowo pojawiające się w ramce przy nim. Początkowo są one proste pozwalając się wdrożyć, jednak z czasem poziom trudności wyraźnie wzrasta.

 

W przypadku bossów sytuacja wygląda nieco inaczej - w trakcie walki musimy wklepać albo długie zdanie, albo odpowiedzieć na zadane pytanie. Urozmaiceniem są również wyzwania polegające na zlikwidowaniu konkretnej liczby zombiaków w wyznaczonym czasie. Podobnie jak HotD2, Typing nie należy do najdłuższych pod słońcem, ale można go przechodzić na różne sposoby wybierając alternatywne ścieżki.

Podobne gry