SKLEP
Mario Kart: Super Circuit (GBA)

Mario Kart: Super Circuit (GBA)

Mario Kart: Super Circuit
  • Premiery
  • Świat: 21.07.2001
  • Europa: 14.09.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.512 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mario Kart: Super Circuit to gra wyścigowa z udziałem postaci z popularnych uniwersów serii Nintendo. Za jej produkcję odpowiadało studio Intelligent Systems. Super Circuit to trzecia odsłona bardzo popularnej serii Mario Kart, która swój początek miała na SNES-ie.

Mario Kart to seria, w której popularne postacie z gier Nintendo ścigają się ze sobą prowadząc gokarty. Super Circuit nie zmienia formuły serii - nadal mamy tu do czynienia ze zręcznościowymi wyścigami, w których używamy dopałek o ofensywnym lub obronnym charakterze. Podczas wyścigów kolekcjonujemy również złote monety, dzięki którym nasz pojazd jest w stanie rozwijać większe prędkości.

 

Gra oferuje pięć wariantów zabawy. Najważniejszy z nich to Mario GP, w którym czeka na nas pięć pucharów do wygrania. Do wyboru są trzy stopnie trudności: 50cc, 100cc i 150cc (im wyższy, tym wyższe tempo rywalizacji). Zawody składają się z pewnej liczby wyścigów. Za pierwsze cztery pozycje jesteśmy nagradzani punktami (wygrywa ten, kto uzbiera ich najwięcej w klasyfikacji generalnej), jeśli zajmiemy piątą lub niższą - wyścig należy powtórzyć. Pod koniec turnieju możemy otrzymać trofeum, jeśli znajdziemy się na podium. Gra wystawia nam wówczas również notę. Dobre wyniki w Mario GP pozwalają odblokować bonusową zawartość, np. nowe tory.

 

Pozostałe tryby to to Time Trial, gdzie szlifujemy nasze umiejętności jeżdżąc na czas po odkrytych torach, Quick Run, pojedynczy wyścig odbywający się na wyznaczonych przez nas zasadach, VS, multiplayer dla czterech osób, oraz Battle, rywalizacja na specjalnych arenach, na których ulokowano power-upy przydające się do pojedynkowania z przeciwnikami (tych jest trzech; łącznie walczy czterech zawodników).

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme