WiLD
2064V

WiLD

WiLD
  • Premiery
  • Świat: 2019
  • Europa: 2019
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Akcja

WiLD (Nazwa robocza) jest produkcją przygotowaną przez studio Wild Sheep (szefem ekipy jest Michel Ancel twórca serii Rayman oraz Beyond Good & Evil). Gra zadebiutowała wyłącznie na PlayStation 4, a została zapowiedziana na gamescomie w 2014 roku. 

Wild oferuje baśniowe i fantastyczne klimaty rodem ze Legend of Mana albo z filmowej "Księżniczki Mononoke", przedstawione w konwencji realistycznej grafiki. Świat WiLD kipi naturalnością - w grze zwiedzimy spalone słońcem stepy, ogromne i gęste lasy, śnieżne wyżyny i morskie głębie.

Środowisko wypełnione jest przy tym przeróżnymi dzikimi zwierzętami: wilkami, baranami, koniami, dzikami, orłami, niedźwiedziami i innymi mniejszymi stworami. W grze nie zabrakło też baśniowych motywów: rusałek, inteligentnych kościotrupów (które niekoniecznie są nastawione wrogo do graczy) czy ogromnych ryb. W tytule znajdziemy też niesamowitą architekturę i starożytne artefakty.
 
Świat gry jest generowane proceduralnie za pośrednictwem złożonych skryptów i według autorów wielkością dorównuje Europie. WiLD to również prawdziwa platforma sieciowa dla niesamowitych przygód graczy. Spędzając kolejne tygodnie przy rzeczonym tytule, możemy obserwować jak zmieniają się wirtualne pory roku i jak rosną prowadzone przez nas postacie. Co ciekawe - gracze dostają możliwość wcielenia się w każde stworzenie występujące w grze, nie tylko w ludzi.