Universal Studios Theme Parks Adventure
662V

Universal Studios Theme Parks Adventure

Universal Studios Theme Parks Adventure
  • Premiery
  • Świat: 07.12.2001
  • Europa: 03.05.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Party games
  • Liczba graczy: 1-2

Universal Studios Theme Parks Adventure to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Nai’a Digital Works i wydana przez Kemco tylko na GameCube’a. Tytuł pozwalał nam wybrać się na wirtualną wycieczkę do parku rozrywki Universal Studios.

Gra nie posiada żadnego wątku fabularnego. Wchodzimy tu po prostu w buty dzieciaka, który przybywa do japońskiego parku rozrywki Universal Studios. Naszym zadaniem jest zbieranie znaczków, a te otrzymujemy po zaliczeniu rozmaitych atrakcji/minigier inspirowanym scenami z popularnych filmów tytułowej wytwórni (takich jak E.T., Powrót do przyszłości, Szczęki, Jurassic Park czy Waterworld).

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki możemy wybrać postać spośród sześciu dostępnych (sześciu chłopców, żadnej dziewczyny). Twórcy przygotowali w sumie osiem minigier, które umiejscowiono w różnych częściach parku. Co ciekawe, dostępu do nich nie mamy zawsze i wszędzie. Czasami mogą być długie kolejki, toteż musimy swoje odczekać.

Spośród minigier wymienić można quiz poświęcony filmom Universal, jazdę na rowerze (przypominającą nieco serię Excitebike) nawiązującą do E.T., polowanie na rekina, ucieczkę przed dinozaurami, gaszenie pożarów i ratowanie ludzi czy strzelaninę pośród scenografii z Wild Wild West. Zaliczenie atrakcji pozwala zdobyć wspomniany znaczek.

Minigry to jednak nie wszystko. Dostępne są tu także pomniejsze questy, na które możemy natrafić eksplorując park, np. sprzątanie śmieci, poszukiwania zaginionego przedmiotu czy wymiana uścisków dłoni ze znanymi postaciami. Tego typu dobre uczynki pozwalają gromadzić specjalne punkty.

Gra posiada multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.

Podobne gry