SKLEP
Teenage Mutant Hero Turtles II: The Arcade Game (NES)

Teenage Mutant Hero Turtles II: The Arcade Game (NES)

Teenage Mutant Hero Turtles II: The Arcade Game
  • Producent: Konami
  • Wydawca: Konami
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 07.12.1990
  • Europa: 14.11.1991
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.239 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Teenage Mutant Hero Turtles II: The Arcade Game to chodzona bijatyka wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, potem jego konwersje trafiały też na inne sprzęty, w tym Nintendo Entertainment System (NES).

W odróżnieniu od poprzedniej części, którą dałoby się określić jako action-adventure, tutaj mamy do czynienia z niczym nieskrępowaną młócką. Fabuła jest prosta i stanowi jedynie pretekst do podjęcia działań - przyjaciółka żółwi, dziennikarka April O’Neil, oraz ich mistrz, Splinter, zostają porwani. Naszym zadaniem jest odbicie tej dwójki i oklepanie mich hurtowej ilości naprzykrzających się oprychów z Klanu Stopy.

 

Do wyboru mamy jednego z czterech żółwi. Oprócz oczywistego faktu, że posługują się one innym rodzajem oręża, inaczej wygląda też kilka innych szczegółów. Donatello jest wolny, ale jego broń posiada największy zasięg, u Michelangelo jest zupełnie na odwrót, a Leonardo to najlepiej zbalansowana postać nie posiadająca ani ewidentnych wad, ani ewidentnych zalet. Podczas rozgrywki używamy dwóch przycisków - jeden odpowiada za skok, drugi za atak. Wciśnięcie obu jednocześnie odpala atak specjalny (zjadający nieco energii), można też przerzucić przeciwników nad głową. W ten sposób jesteśmy w stanie zadać obrażenia więcej niż jednemu oponentowi. 

 

W grze pojawiają się rozmaici przeciwnicy. Rodzaj(/e) ich umiejętności zależy często od koloru uniformu. Są też bossowie, których powinni kojarzyć fani kreskówki/komiksu. Występują tu m.in. Bebop i Rocksteady (razem i oddzielnie), Baxter Stockman, Krang i Shredder.

 

Wersja z NES-a różni się nieco od tej z automatów. Grafika wprawdzie prezentuje się gorzej, ale twórcy dodali dwa nowe poziomy, stare wydłużyli, a ponadto dorzucili nowe rodzaje przeciwników.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme