Cyber Troopers Virtual On (SAT)

Cyber Troopers Virtual On (SAT)

Cyber Troopers Virtual On
  • Producent: Sega AM3
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Styczeń 1996
  • Europa: 1996
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.611 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Cyber Troopers Virtual On to bijatyka z udziałem mechów, w której starcia odbywają się na trójwymiarowych arenach, po których gracze mogą się poruszać z pełną swobodą. Cyber Troopers ukazało się na Saturnie, a za produkcję odpowiadała Sega. 

Walki odbywają się z udziałem dwóch mechów, które nazywa się tutaj Virtuaroidami. Do dyspozycji mamy cały arsenał - broń palną, broń białą, bomby, granaty, specjalne techniki i inne. Podobnie jak w tradycyjnych bijatykach, naszym celem jest pokonanie przeciwnika w dwóch albo trzech rundach. Do wyboru jest osiem robotów oraz dziesięć trójwymiarowych aren, na których rozgrywają się potyczki. Każda posiada jakieś unikalne cechy i pułapki. Głównym trybem zabawy jest kampania poprzedzona treningiem.

Oprócz podstawowych umiejętności mechy potrafią na kilka sekund znacząco przyspieszyć, co przydaje się podczas unikania ataków przeciwnika albo po prostu pozwala szybciej przemieszczać się po mapie. Do dyspozycji mamy trzy bronie. Jedna to “prawa broń”, druga to “lewa broń”. Tą główną jest przeważnie prawa i najczęściej jest nią jakiś gnat. Lewa broń odgrywa rolę pomocniczej i zwykle są nią bomby lub generalnie coś, co wywołuje eksplozje. Potrafi ona wywołać falę uderzeniową, która jest w stanie zadać obrażenia przeciwnikowi. Trzecia broń, ostatnia, nosi nazwę środkowej (center weapon) i odpalamy ją po wciśnięciu jednocześnie przycisków odpowiedzialnych za lewą i prawą. CW to najpotężniejsze narzędzie zniszczenia jakie posiadamy, ale do jego użycia potrzebujemy energii, która może się szybko skończyć. Co warto dodać, właściwości sprzętu zmieniają się w zależności od sytuacji, np. strzelba może wystrzelić pojedynczy pocisk gdy stoimy, ale w biegu będzie to już cała seria.

Cyber Troopers powstało z myślą o kontrolerze z dwoma joystickami, więc konwersja na Saturna nieco straciła jeśli chodzi o sterowanie. Gra posiadała jednak tryb multiplayer dla dwóch graczy, który umożliwiał grę przez sieć dzięki przystawce NetLink.

Podobne gry