Pilotwings 64
2682V

Pilotwings 64

Pilotwings 64
  • Premiery
  • Świat: 23.06.1996
  • Europa: 01.03.1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Symulacja
  • Liczba graczy: 1

Pilotwings 64 to gra zręcznościowa odgrywająca rolę symulatora latania. Za jej produkcję odpowiadało Nintendo oraz amerykańskie studio Paradigm Simulation. Tytuł ukazał się na starcie Nintendo 64 i stanowił drugą część serii Pilotwings (pierwsza ukazała się jeszcze na SNES-ie).

W Pilotwings 64 to trójwymiarowy symulator latania, w którym gracz, używając różnych pojazdów, zalicza zadania stawiane mu przez grę. Przed każdą misję wybieramy jednego z sześciu pilotów, każdy z konkretnymi wadami i zaletami wynikającymi z jego parametrów, np. wagi ciała. Podczas właściwej rozgrywki musimy natomiast zrealizować wytyczną i w zależności od pewnych czynników (czasu, obrażeń, zużycia paliwa itd.) nagradzani jesteśmy punktami, a punkty z kolei przekładają się na podsumowujący nasze działania medal.

 

We wspólnej produkcji Nintendo i Paradigm Simulation znajdziemy trzy rodzaje zadań. Pierwszy to szybowanie, które wymaga od nas przeważnie przelecenia przez obręcze lub sfotografowania konkretnego obiektu. Nasza szybkość zależna jest wówczas od wiatru. Drugi typ to Rocket Belt, latanie jet-packiem, gdzie sterowanie wygląda już inaczej, a wytyczne polegają [też] na zaliczaniu obręczy lub przekłuwaniu balonów. Ostatni to gyrocopter. W jego przypadku nacisk położono na start i lądowanie oraz niszczenie celów przy użyciu rakiet.

 

W grze dostępne są również bonusowe misje, które odblokowują się po wykręceniu lepszych wyników. Wśród nich znajdziemy między innymi skoki ze spadochronu czy skakanie w butach ze sprężynami. Poboczny jest też tryb Birdman Mode, w którym nasz pilot przebiera się za ptaka i na spokojnie może zwiedzić składający się z czterech wysp świat Pilotwings 64. Znaleźć w nim można obiekty z prawdziwego świata, jak Statua Wolności czy Mount Rushmore, oraz rozmaite easter-eggs nawiązujące do innych produkcji Nintendo.

Podobne gry