Warhammer 40,000: Eternal Crusade
2607V

Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Warhammer 40,000: Eternal Crusade
  • Premiery
  • Świat: 23.09.2016
  • Europa: 23.09.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: MMORPG
  • Liczba graczy: MMO
  • od lat 16
  • przemoc

Warhammer 40,000: Eternal Crusade to gra akcji MMO wyprodukowana przez studio Behaviour Interactive i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Akcja gry toczy się w znanym uniwersum Warhammer 40,000. Do wyboru w premierowej wersji Eternal Crusade otrzymujemy cztery frakcje - Orkowie, Space Marines, Chaos Space Marines oraz Eldar. Różnią się one zdolnościami oraz dostępnymi klasami postaciami (dostępne są także specjalne klasy, ale wymagają one pewnych środków żeby je odblokować). Do tego dochodzi też piąta rasa, choć ta akurat jest niegrywalna - mowa o Tyranidach. Pełnią oni w grze funkcję czarnych charakterów brużdżących na polach bitew.

Batalie w Eternal Crusade rozgrywają się na planecie Arkhona, która podzielona jest na terytoria (przedstawia je dwuwymiarowa mapa). Wspomniane frakcje walczą o kontrolę nad nimi. Wysokie dowództwo -- złożone z wybranych graczy -- wydaje rozkazy, rada (także złożona z graczy) wyznacza strategię, a podczas bitwy inni starają się je zrealizować. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Do dyspozycji mamy bogaty arsenał składający się z broni palnej i białej. Rozgrywce towarzyszy specjalny wskaźnik Staminy zwiększający szybkość ataków i uników, co sprawia, że gra zachęca do walki w zwarciu. Nie oznacza to jednak, że jednostki dzierżące broń palną są bezużyteczne - mogą na przykład przenieść ciężką broń i z nowego miejsca wspierać innych walczących. W produkcji Behaviour nie ma poziomów doświadczenia, lecz z czasem, tj. wraz z postępami, odblokowujemy nowe bronie i skille (te można następnie upgrade’ować). Oprócz tego warto wspomnieć, że frakcje mają dostęp do pojazdów (po dwa na frakcje) i odrzutowych plecaków.

Poza staczaniem zwykłych bitew gra oferuje także tryb, w którym gracze próbują przeżyć odpierając inwazję Tyranidów.

Z czasem produkcja była wspierana nowym contentem, np. kolejnymi rasami.

Podobne gry