Shadow of the Eternals (Wii U)

Shadow of the Eternals (Wii U)

Shadow of the Eternals
  • Premiery
  • Prace wstrzymane
  • Gatunek: Horror

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Shadow of the Eternals to survival horror z elementami akcji i duchowy spadkobierca Eternal Darkness, przez wielu graczy uważanej za jedną z najlepszych gier na GameCube'a. Produkcja szykowana jest na Nintendo Wii U, a premiera zaplanowana została na trzeci kwartał 2014 roku.

Za deweloping odpowiada nowo powstałe studio Precursor Games, w skład którego wchodzą twórcy odpowiedzialni za oryginalne Eternal Darkness z Denisem Dyack w roli dyrektora kreatywnego.

Precursor Games chce sfinansować swój projekt dzięki wsparciu graczy. Gra dystrybuowana ma być w odcinkach, gdzie pierwszy powstanie po uzbieraniu 1,5 mln dolarów. Całość rozplanowana została na dwanaście epizodów, każdy trwający po około 2-4 godziny. Oprócz walki, w trakcie której użyjemy także zaklęć magicznych, autorzy szykują spora ilość różnego rodzaju łamigłówek. Całość hulać będzie na silniku graficznym CryEngine 3.

Bohaterem jednego z odcinków będzie detektyw Paul Becker, który wmieszał się w konflikt pomiędzy gangami w Luizjanie. W innym akcja przeniesie nas do roku 1610 i okresu panowania Elżbiety Batory.To jednak nie wszystko - przygoda, w której stawką jest nasza poczytalność rozpięta została na przestrzeni 2500 lat. W tym czasie wylądujemy w Egipcie, Anglii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech, wcielając się zarówno w dobrych, jak i złych bohaterów. Autorzy obiecują, że scenariusz będzie miksem wydarzeń historycznych z trzymającą w napięciu fikcją.