Disney Infinity
19224V

Disney Infinity

Disney Infinity
  • Premiery
  • Świat: 18.08.2013
  • Europa: 20.08.2013
  • Polska: 23.08.2013
  • Gatunek: Przygodowa, Otwarty świat

Disney Infinity to gra zręcznościowa, za którą stoi studio Avalanche Software. Tytuł zmierza na PS3, Xboksa 360, Wii, Wii U oraz 3DS-a i pozwoli graczom zwiedzić światy i wcielić się w postacie znane z bajek Disneya i Pixara.

O grze mówi się "LittleBigPlanet w disneyowskich realiach". Jest to również tytuł, po który mogą sięgnąć wszelkiej maści kolekcjonerzy. Kupując zestaw startowy, otrzymujemy 3 figurki znanych postaci: Pana Iniemamocnego, Jacka Sparrowa oraz kudłatego Jamesa Sullivana. Figurki należy ustawić na specjalnym czytniku-portalu, aby przeniosły się one do wirtualnego świata gry. Łącznie będzie ich 17 i pojawią się w towarzystwie 40 interaktywnych elementów zwanych Power Discami, których użycie rozszerza i modyfikuje rozgrywkę. Oczywiście zarówno kolejne figurki jak i światy będą płatne.

Gameplay w zasadzie podzielić można na dwa główne tryby. Play Sets składa się z przygotowanych przez dewelopera przygód w wybranym świecie z całą plejadą jego bohaterów. Nie ma tu możliwości zbytniego kombinowania z zamkniętymi realiami. Gdy komuś znudzi się zabawa w przygotowanych przez twórców scenariuszach, można skorzystać z Play Boxa, czyli swoistego edytora.

W trybie tym będzie można dowolnie żonglować uniwersami, przebierać w fatałaszkach, pojazdach i gadżetach. Można pokusić się choćby o stworzenie wyścigów kartów na torze stanowiącym wierną kopię zamku Bowsera z Mario Kart. Wyścigi, strzelaniny, batalie morskie, skradanki, bijatyki, slashery, strategie, klony Minecrafta, strategie turowe – cokolwiek gracz wymyśli, będzie mógł wcielić to do gry. Deweloper gwarantuje też wsparcie multiplayera zarówno na splits-creenie (2 graczy), jak i w Sieci (do 4 graczy).
 

Podobne gry