Frogger: The Great Quest
769V

Frogger: The Great Quest

Frogger: The Great Quest
  • Premiery
  • Świat: 18.11.2001
  • Europa: 24.05.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Frogger: The Great Adventure to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez ekipę Papa Yeti Studio i wydana przez Konami (była to druga część serii wydana pod szyldem tej firmy). Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz PlayStation 2.

The Great Adventure znacząco różni się od pozostałych części serii. Po pierwsze, stylistycznie. Frogger jest tutaj humanoidalną żabą i przemierza fantastyczną krainę w poszukiwaniu księżniczki spełniającej życzenia. Po drugie, gameplay. Produkcja Papa Yeti Studio jest trójwymiarowym platformerem, a nie prostą zręcznościówką, w której głównym celem Froggera było przeskoczyć na drugi koniec ulicy/rzeki.

Gra podzielona jest na nie-tak-znowu-małe trójwymiarowe plansze, przy czym zaznaczyć warto, iż struktura generalnie jest liniowa. Nie mamy swobody, który poziomy ogrywać i w jakiej kolejności. Na każdej planszy czeka na nas innego rodzaju zadanie, choć sprowadzają się one do odnalezienia czegoś/kogoś lub po prostu znalezienia drogi do wyjścia.

Jak na platformera przystało, nie brakuje tu zbieractwa. Są to na przykład różnego rodzaju świecidełka powiększające naszą zdobycz punktową albo specjalne kamienie pozwalające używać głównemu bohaterowi nowych umiejętności.

Frogger potrafi różne rzeczy. Potrafi walczyć w zwarciu i pluć zieloną breją, skakać, nadymać policzki, co pozwala mu utrzymywać się dłużej w powietrzu, oraz pływać.

W trakcie swojej przygody główny bohater napotka kilkadziesiąt postaci, z którymi można wejść w interakcję i które mogą mu pomóc zrealizować jego najważniejsze zadanie.

Podobne gry