SKLEP
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked (3DS)

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked (3DS)

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked
  • Producent: Atlus
  • Wydawca: Atlus
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.08.2011
  • Europa: 29.03.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG

Ocena społeczności

8.710 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked to gra RPG stworzona przez Atlus na Nintendo 3DS. Jest to odświeżona wersja gry wydanej pierwotnie na Nintendo DS, której akcja toczy się na ulicach współczesnego Tokio opanowanych przez demony.  

Gameplay stanowi połączenie schematu bitewnego znanego od czasów Tactics Ogre (czyli bitewnego RPG-a, rozgrywającego się na małej szachownicy), z walkami turowymi przypominającymi te z serii Dragon Quest. W pierwszej fazie potyczki gracz przemieszcza kolejno posiadane jednostki, leczy się, używa przedmiotów. Jeśli zdecyduje się na ofensywny ruch, to po wybraniu opcji ataku zostaje przeniesiony do oddzielnego ekranu, ukazującego w FPP napotkanego wroga. W tym momencie zaczyna się druga faza zmagań wojennych. Każdy awatar na planszy składa się z zespołu trzech wojowników: jednego człowieka oraz z gwardii przybocznej w formie dwóch demonów. To spotkanie, przypominające wyglądem i charakterem walki z DQ, zakończone jest w momencie śmierci któregoś z przywódców obu grup. By najszybciej poradzić sobie z zespołem adwersarza, należy zacząć bójkę, będąc wyposażonym w odpowiednie demony, bo to od nich zależy, jaką paletę ataków specjalnych możemy wykorzystać. 

 
Wszystkie żywioły mają swoje przewagi, ale i słabości, dlatego np. na potwora, który jest ognistej natury, należy wysłać drużynę specjalizującą się w atakach lodowych. Każdy sztych, który uderza we wrażliwy punkt przeciwnika, daje nam premię w postaci dodatkowej tury w fazie walki. Fundamentem rozgrywki, oprócz prowadzenia turowych walk, jest pozyskiwanie nowych demonów i zdolności dla nich. Jedynym sposobem, aby zdobyć więcej tytułowych „diabłów”, jest uczestniczenie w symulowanych aukcjach, w których wystawiane są na sprzedaż konkretne modele demonów. Zakupów można dokonać za specjalną walutę, którą otrzymujemy po wygranych w bataliach. Kiedy wygramy licytację i pozyskamy nowych pomagierów, możemy połączyć ich w tradycyjnej dla serii SMT fuzji. Jest to warunek zdobycia najmocniejszych wersji demonów i sukcesu w grze. Tylko poprzez łączenie poszczególnych „diabłów” uzyskamy dostęp do najpotężniejszych ataków specjalnych.
 
Choć gracz nie może swobodnie eksplorować żadnych lokacji (dostęp do każdej miejscówki mamy tylko poprzez menu), Atlus dał nam sporą możliwość decydowania o losie poznawanych bohaterów. Wielu z nich może zginąć, jeśli odpowiednio nie zareagujemy na wydarzenia w grze, zamykając tym samym dostęp do któregoś z kilku różnych zakończeń. Devil Survivor Overclocked wzbogaca scenariusz znany z DS-a o ciekawy epilog (akcja toczy się nie 7, a 8 dni), który wydłuża czas zabawy do ok. 25-30 godzin. Właściciele 3DS-ów otrzymują też 20 nowych demonów, system tytułów i rang przyznawanych za szczególnie sprawną rozgrywkę, kompendium, które pozwala na łatwe przywoływanie zmodyfikowanych wcześniej bestii oraz tryb Easy. Gra prezentuje się trochę lepiej na 3DS-ie za sprawą wyższej rozdzielczości wyświetlacza nowszej konsoli. Nie pokuszono się o konkretne odświeżenie oprawy wizualnej. Największa zmiana zaszła w przestrzeni dźwiękowej. Tym razem wszystkie dialogi w grze okraszono dubbingiem.
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme