Okage: Shadow King
2856V

Okage: Shadow King

Okage: Shadow King
  • Producent: Zener Works
  • Wydawca: SCEA
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 15.03.2001
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Zaraz po premierze PlayStation 2 na rynku pojawiały się gry praktycznie ze wszystkich gatunków. Brakowało jednak role-playów. SCEI dostrzegło niszę i zleciło Zener Works stworzenie nowego RPG-a. Okage: Shadow King pojawiło się w Japonii 14 marca 2001 roku, a w Stanach Zjednoczonych 3 października 2001 r. Gra nigdy nie została wydana w Europie.

W Okage: Shadow King gracz wciela się w postać przeciętnego chłopca o imieniu Ari, który żyje w prowincjonalnej mieścinie Tenel. Młodzieniec pewnego dnia zostaje wysłany ze sprawunkami przez rodziców. W trakcie podróży siostra Ariego zostaje zaatakowana przez pewnego ducha. Okazuje się, że to uwolniony z butelki "Evil King" Stan. Istota związuje się z chłopakiem i namawia go do wyruszenia w świat w celu znalezienia innych "Złych Królów", którzy ukradli prawdziwą moc ducha. Po odbiciu wszystkich mocy Evil King ma rozpocząć rządy nad całym światem. Scenariusz od początku do końca wypełniony jest humorem i pastiszowym klimatem nabijającym się z typowo role-playowych konwencji. W trakcie swojej przygody Ari scalony z Evil Kingiem napotka kilka zabawnych bohaterów, których będzie mógł włączyć do drużyny. Jedną z najbardziej charakterystycznych postaci jest Rosalyn, dzierżąca rapier młoda antagonistka Evil Kinga. Rosalyn stała się arcywrogiem Stana po tym jak duch stwierdził 3 lata temu, że ma kilka zbędnych kilogramów tłuszczu pod skórą.

 

System walki posługuje się standardowym schematem turowym. Gracz obserwuje przebieg walki na oddzielnej arenie z perspektywy TPP. Zawodnicy z drużyny gracza oraz oponenci wymieniają się ciosami na zmianę - o kolejności ruchu decyduje współczynnik prędkości bohatera.

 

Okage: Shadow King było krytykowane za zbyt prostą oprawę wizualną, która niewiele odbiegała od poziomu znanego z PlayStation (bardzo ubogie tekstury, słabe animacje itd). Dziennikarze punktowali również raczej krótki czas gameplayu (ok. 20 godzin) oraz nużące potyczki turowe. Najmocniejszym punktem gry jest humor i ilość żartów w dialogach. W 2001 roku tytuł nie miał właściwie konkurencji na PlayStation 2, co zadecydowało o wyższych ocenach w recenzjach (okolice noty 7/10). Niestety dzisiaj, biorąc pod uwagę ogromną bibliotekę RPG-ów na PS2, trudno polecić komukolwiek rzeczoną produkcję.

Podobne gry