Asterix & Obelix XXL 2: Mission Wifix (DS)

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Wifix (DS)

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Wifix
  • Wersja: Także na:
  • Premiery
  • Świat: Listopad 2006
  • Europa: Listopad 2006
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 7
  • przemoc

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Wifix to gra action-adventure wydana na konsolach przenośnych PlayStation Portable oraz NDS. Mission Wifix to konwersja Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum ze sprzętów stacjonarnych wzbogacona o nową zawartość.

Założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Głównymi bohaterami są tutaj dzielni Galowie, Asterix i Obelix, którzy toczą nierówną walkę z imperium rzymskim. Punktem wyjścia dla historii przedstawionej w grze jest porwanie trzech ważnych druidów przez Rzymian. Kretem, który miał tę operację umożliwić, był według rozpuszczanych pogłosek Getafix (Panoramiks). Główni bohaterowie ruszają do jaskini lwa, aby wyjaśnić sytuację. Jak się okazuje, druidzi trafili do Las Vegum, parku rozrywki zbudowanego przez Cezara w sercu Rzymu.

Rozgrywka w Mission: Las Vegum bazuje na rozwiązaniach z poprzedniej części. Podczas rozgrywki eksplorujemy trójwymiarowe plansze (sześć ‘światów’), zbieramy porozmieszczane tu i ówdzie znajdźki, ratujemy uwięzionych druidów, walczymy, rozwiązujemy proste łamigłówki itd. Podobnie jak w pierwowzorze także i tutaj możemy przełączać się pomiędzy dwoma głównymi bohaterami. Różnią się oni umiejętnościami: Obelix jest na przykład znacznie silniejszy (dzięki czemu może przesuwać większe obiekty tudzież korzystać z armat), natomiast Asterix ze względu na swoje skromne gabaryty przeciskać się przez ciasne przejścia. Naszym podopiecznym pomocą służy również Dogmatix mogący odwracać uwagę przeciwników lub posłużyć cenną radą.

Na uwagę zasługuje system walki, który jest dość rozbudowany w porównaniu do innych gier tego typu. Warto dodać, że Mission: Las Vegum zachęca do korzystania z konkretnych umiejętności, co wiąże się z różnymi korzyściami, jak regeneracja zdrowia.

Wersja na PSP oferuje tryb multiplayer, który umożliwia wspólną zabawę czterem osobom. W nim jedna drużyna musi wykonać powierzone zadanie (zebranie ziół, obrona wioski, ukradzenie magicznej mikstury), a druga próbuje im przeszkodzić.

Na NDS-ie dodano z kolei cztery minigry robiące użytek z ekranów dotykowych. Dwie z nich dostępne są w multiplayerze.

Podobne gry