SKLEP
Cube: 3D Puzzle Mayhem
524V

Cube: 3D Puzzle Mayhem

Cube: 3D Puzzle Mayhem
  • Premiery
  • Świat: 30.04.2007
  • Europa: 20.07.2007
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 3

Cube: 3D Puzzle Mayhem to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez nowozelandzkie studio Metia Interactive i wydana przez D3Publisher. Tytuł ukazał się tylko na przenośnej konsoli PlayStation Portable.

Jeśli chodzi o założenia rozgrywki produkcja Metia Interactive przywodzi na myśl Kula World z pierwszej stacjonarnej konsoli Sony, z tą różnicą że tam kontrolowaliśmy piłkę, a tu kontrolujemy sześcian. Zasady są proste: na każdej planszy musimy zebrać konkretną liczbę kluczy i znaleźć drogę do wyjścia. Jest ich grubo ponad sto i podzielone je na dziewięć ‘światów’ - każdy z innym motywem. Sześcian, którym gramy, przewraca się z boku na bok i jest ‘przylepiony’ do powierzchni, dlatego nie może spaść. Pozwala to eksplorować planszę z rożnych stron/perspektyw. Tu i ówdzie natknąć się można jednak na pewne ograniczenia, a poza tym część wyzwań należy zaliczyć przed upływem wyznaczonego czasu.

Oczywiście opisywany powyżej schemat to nie wszystko. Kolejne “światy” (zwane tutaj strefami) wprowadzają do naszych zmagań patenty urozmaicające rozgrywkę. Są to między innymi przeszkadzajki w rodzaju bomb, jakichś stworzeń czy zdradliwe bloki. Co ciekawe, gdzieniegdzie należy popisać się kreatywnością i wykorzystać przeszkadzajki do naszych celów, np. użyć bomb do zniszczenia bloków, co otworzy nowe przejście.

Oprócz ponad stu plansz w głównym trybie Cube oferuje też kilka innych atrakcji. Po pierwsze, jest to multiplayer dla dwóch osób. Grać można razem w czterech wariantach stawiających inne wytyczne. Są to Battle, Co-Op, Collect oraz Race. Po drugie, żywotność zabawy wydłuża edytor poziomów. Stworzone przez nas plansze można zapisywać na karcie pamięci a następnie dzielić się nimi ze znajomymi.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme