Sight Training: Enjoy Exercising and Relaxing Your Eyes (DS)

Sight Training: Enjoy Exercising and Relaxing Your Eyes (DS)

Sight Training: Enjoy Exercising and Relaxing Your Eyes
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 31.05.2007
  • Europa: 23.11.2007
  • Polska: 23.11.2007
  • Gatunek: Inna
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 3

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sight Training: Enjoy Exercising and Relaxing Your Eyes to gra logiczna wyprodukowana wspólnie przez Bandai Namco i Nintendo. Tytuł ukazał się na NDS-ie. Pod względem założeń przypominał on bardzo popularną w swoim czasie serię Brain Training.

Rozgrywka - Sight Training: Enjoy Exercising and Relaxing Your Eyes

Sight Training bardzo przypomina serię Brain Training - z tą różnicą, że tam ćwiczyliśmy umysł, a tu ćwiczymy wzrok. Produkcja posiada nawet bardzo podobny interfejs, a zabawę z nią rozpoczynamy od kilku czynności, które mają ustalić, jak ma się nasz wzrok. Wynik to liczba lat - większa ich liczba oznacza, że nasze oczy są w gorszej formie.

Poszczególne ćwiczenia można podzielić na pięć kategorii. Dotyczą one takich kwestii jak koordynacja ręka-oko, ostrość wzroku, zdolność zapamiętywania większej ilości informacji (pojawiających się na ekranie konsoli), obszar widzenia czy poruszanie oczami. W aplikacji (podobnie jak miało to miejsce w przypadku Brain Training) mamy do dyspozycji kalendarz, w którym odnotowuje się nasze ćwiczenia i wyniki. Regularna praca nad wzrokiem nagradzana jest znaczkami, które odblokowują nową zawartość niedostępna od samego początku.

Przykładowe aktywności/minigry to Table Tennis (tenis stołowy; posługujemy się stylusem, aby odbić piłeczkę), Baseball (bejsbol; podobnie jak w tenisie stołowym, tutaj także musimy trafić w piłkę), Boxing (boks; należy trafić w miejsce/a, które wskazuje trener), Letter Count (zapamiętywanie pojawiających się na ekranie liter, a następnie liczenie, ile razy pojawiła się ona na ekranie) czy Circle Spot (próba zgadnięcia, pod którym pudłem zniknęło kółeczko). Co warto dodać, niektóre minigry sprawiają, że Sight Training bliżej jest do tradycyjnych gier video (w odróżnieniu od wspomnianego Brain Training).

Podobne gry