Call of Duty: World at War (DS)

Call of Duty: World at War (DS)

Call of Duty: World at War
 • Producent: n-Space
 • Wydawca: Activision Blizzard
 • Polski dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 11.11.2008
 • Europa: 14.11.2008
 • Polska: 14.11.2008
 • Gatunek: Strzelanina FPP
 • od lat 16
 • online
 • przemoc

Ocena społeczności

7.06 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Call of Duty: World at War jest strzelaniną z widokiem z pierwszej osoby wyprodukowaną przez studio Treyarch i wydaną przez Activision Blizzard w listopadzie 2008 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Ukazały się również wersje na Nintendo Wii, DS i PlayStation 2, ale są to zubożone edycje względem World at War na PS3/X360.

Call of Duty: World at War nie ominęło także handhelda Nintendo, na którym ukazało się dzięki N-Space. Podobnie jak w wyprodukowanym przez studio kieszonkowym porcie Modern Warfare na DS-a, mamy do czynienia ze strzelaniną ukazaną z perspektywy pierwszej osoby. Gra została wydana w 2008 roku przez Activison.

W World at War rozgrywka nie skupia się na jednym bohaterze i szeregu przygotowanych dla niego misji, oferując w zamian trzy kampanie. W każdej z nich bierzemy udział w wydarzeniach, które zmieniły bieg II Wojny światowej, wcielając się w szeregowego Rooka z oddziału Marines, szeregowego Davkinsa z elitarnej, brytyjskiej jednostki SAS lub członka Armii Czerwonej, szeregowego Dimarkurato. Względem Modern Warfare, N-Space ulepszyło silnik gry, sztuczną inteligencję przeciwników oraz dorzuciło system nagród i kilka urozmaicających rozgrywkę minigier. W trakcie każdej z kampanii przyjdzie nam od czasu do czasu zasiąść za sterami wojskowego sprzętu (m.in. czołgi M4 Sherman i T-34) oraz korzystać z szerokiej gamy odpowiadającego historycznym realiom uzbrojenia. Samą wymianę ognia wciąż prowadzimy korzystając z fizycznych przycisków lub stukając w dotykowy ekran konsoli.

 

World at War na DS-a posiada także funkcję w stylu osiągnięć na dużych konsolach, dzięki której gracz otrzymuje nagrody za konkretne wyczyny takie jak ukończenie kampanii lub zabicie określonej liczby wrogów. Istnieją również znajdźki ukryte w każdej misji oraz tryb Challenge Mode, w którym gracz musi ukończyć fragment danego poziomu w ograniczonym czasie, jednocześnie wypełniając specjalne cele takie jak zabicie określonej liczby wrogów granatami lub atakami melee.


Nie zabrakło także wieloosobowej zabawy, która w swoich założeniach nie odbiega od tego, z czym spotkaliśmy się już w przypadku "dużych" wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Na jedenastu mapach rozegrać można jeden z sześciu typów meczy - Team Deathmatch, Free for All, Hunter/Prey, Team Hunter/Prey, Capture the Flag i Team Capture the Flag. Co ciekawe, w trakcie multiplayerowych potyczek nie skorzystamy z shotgunów, a uzbrojenie zależne jest od wybranej strony konfliktu, choć na niektórych mapach znaleźć można też dodatkowe gnaty, a na jednej z nich skorzystać nawet ze wsparcia czołgu M4 Sherman.

Podobne gry