Iridium Runners
561V

Iridium Runners

Iridium Runners
  • Premiery
  • Świat: 20.02.2008
  • Europa: 22.02.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Iridium Runners to gra wyścigowa osadzona w futurystycznych klimatach wyprodukowana przez włoskie studio Playstos Entertainment i wydana przez SouthPeak Games. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2.

Iridium Runners to gra reprezentująca (pod)gatunek future-racerów, ale w odróżnieniu od konkurencji tutaj zawodnicy nie ścigają się w wymyślnych futurystycznych pojazdach, ale na własnych nogach. Do wyboru mamy dwadzieścia różnych (barwnych) postaci, które różnią się parametrami (są cztery) oraz animacją biegania. Do tego dobrać musimy też poda/drona, który towarzyszy nam podczas rywalizacji. Drony również różnią się między sobą funkcjami obronnymi i ofensywnymi.
 
Sam wyścig także różni się od tego, co możemy znać z innych gier tego samego typu (i generalnie wyścigowych). Nie ma tu przycisku, który działa jak ‘gaz’ - zamiast tego musimy szybko wciskać krzyżyk, co sprawia, że nasz zawodnik/zawodniczka może się rozpędzić. Na torach znajdują się również przeszkody. Te należy pokonać skokiem, który znajduje się pod przyciskiem R1. To jednak nie wszystko na co należy mieć wzgląd. Zawodnicy mają też energię, która zaczyna się kurczyć podczas zmagań. Aby temu zaradzić, musimy zbierać porozmieszczaną na torze substancję o nazwie iridium. W grze, jak na future-racera przystało, nie brakuje także innych dopałek pozwalających np. pomniejszyć rywali, wystrzelić rakiety lub schować się za osłoną chroniącą przed atakami innych.
 
Iridium Runners oferuje trzy główne warianty rozgrywki: Single Race (szybki wyścig), Cup (sześć pucharów) oraz Championship (trzy mistrzostwa). Dostępny jest także multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Gracze mogą się w nim ścigać lub rywalizować w deathmatchu.

Podobne gry