Iron Harvest Complete Edition
53V

Iron Harvest Complete Edition

Iron Harvest Complete Edition
  • Producent: KING Art Games
  • Wydawca: Prime Matter
  • Wersja językowa: Polska Pełna
  • Premiery
  • Świat: 26.10.2021
  • Europa: 26.10.2021
  • Polska: 26.10.2021
  • Gatunek: Strategiczna

Iron Harvest Complete Edition to strategia czasu rzeczywistego przygotowana przez studio KING Art Games. Tytuł ukazał się na PS5 i Xbox Series. Jego akcja rozgrywała się w uniwersum 1920+ stworzonym przez Jakuba Różalskiego.

Fabuła - Iron Harvest

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum stworzonym przez Jakuba Różalskiego, a ściślej w alternatywnych latach 20. XX wieku. Jedną z charakterystycznych cech tego świata są wielkie mechy używane podczas działań wojennych (stylistyka Iron Harvest określana jest jako dieselpunk mecha).

Fabuła o wojnie między kilkoma państwami: Polanią, Roswiecją i Saksonią. To pierwsze to odpowiednik Polski, drugie Związku Sowieckiego, a trzecie Niemiec. Iron Harvest pozwala śledzić wydarzenia z perspektywy trójki bohaterów reprezentujących wspomniane frakcje. Są to poszukująca ojca Anna Kos, szpieg Roswiecji Anna Romanowa oraz weteran wojenny Gunther von Duisburg uczący księcia Wilhelma sztuki wojennej. Ścieżki bohaterów kilkukrotnie się przecinają.

Rozgrywka - Iron Harvest

Iron Harvest to gra strategiczna czasu rzeczywistego. Podczas zmagań wykonujemy rozmaite misje stawiające przed nami zróżnicowane zadania: może to być typowe dla RTS-ów rozbudowywanie bazy i stopniowo przejmowanie newralgicznych punktów na mapie, działania partyzanckie, w trakcie których dysponujemy ograniczonymi siłami, czy kierowanie pojedynczymi postaciami. 

W grze zaimplementowano prosty system rozwoju. Główni bohaterowie wraz z postępami zdobywają nowe umiejętności lub rozwijają też już posiadane. Także zwykłe jednostki doskonalą swoje zdolności (tudzież zdobywają nowe), dzięki czemu stają się bardziej przydatne na późniejszych etapach kampanii (jeśli jednak mamy taką potrzebę, możemy szkolić nowe jednostki).

W Iron Harvest nie brakuje charakterystycznego dla gatunku gromadzenia surowców i przydatnych materiałów. Te drugie nasi podkomendni zbierają z wraków maszyn zarówno swoich, jak i należących do nieprzyjaciół. 

Oprócz singlowej kampanii produkcja King Art oferuje też multiplayer w postaci rywalizacji i kooperacji.

Zawartość - Iron Harvest Complete Edition

Wersja Complete Edition oferuje cztery kampanie (każda pozwala nam przejąć kontrolę nad inną frakcją), dotychczasowe rozszerzenia, dwunastu grywalnych bohaterów, osiemnaście map do rywalizacji wieloosobowej, tryb kooperacji oraz sterowanie i interfejs zmodyfikowany z myślą o konsolach. 

Video - Iron Harvest Complete Edition

Podobne gry