Rolling Gunner + Over Power
32V

Rolling Gunner + Over Power

Rolling Gunner + Over Power
  • Producent: mebius.
  • Wydawca: ININ Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strzelanina

Rolling Gunner + Over Power to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana i wydana przez studio mebius. założone przez byłych pracowników CAVE Interactive. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch i PS4.

Fabuła - Rolling Gunner + Over Power

Produkcja mebius to rozbudowana o dodatkową zawartość edycja Rolling Gunner. Fabuła, podobnie jak w przypadku wielu innych gier tego typu, ma charakter przede wszystkim pretekstowy. Akcja rozgrywa się w dalszej przyszłości. Ludzkość stworzyła system energetyczny BAC, który przejął całkowitą kontrolę nad wieloma dziedzinami, jak transport czy zarządzanie uzbrojeniem. Pewnego dnia sztuczna inteligencja zaczyna jednak szwankować, doprowadzając do chaosu na globalną skalę. Jedynym ratunkiem dla świata staje się niewielka grupa w ramach Lerman Matsunaga, która już wcześniej dostrzegła potencjalne zagrożenie ze strony BAC. Skonstruowała ona specjalną broń zwana “rolling gun”, która ma powstrzymać postępującą destrukcję. My wcielamy się tutaj w pilota statku, na którego pokładzie wynalazek ten zostaje zamontowany.

Rozgrywka - Rolling Gunner + Over Power

Rolling Gunner to scrollowana strzelanka, która pod względem rozgrywki nie odbiega szczególnie od klasycznych shmupów, przy czym warto dodać, że produkcja studia mebius. należy do podgatunku bullet hell, czyli tych wymagających gier, w których musimy lawirować między niezliczoną liczbą pocisków wystrzeliwanych przez nieprzyjaciół (gra posiada jednak różne poziomy trudności).

Cechą, którą wyróżnią grę spośród innych podobnych, jest wspomniany rolling gun. To specjalna broń, która może wystrzeliwać pociski pod dowolnym kątem, co -- rzecz jasna -- musimy umiejętnie wykorzystywać do naszych celów, gdyż nieprzyjaciele potrafią atakować z dowolnej strony. Inny patent zasługujący na uwagę to medale. Pozostawiają je po sobie zniszczeni przeciwnicy, za co otrzymujemy punkty. Im bliżej eksplozji się znajdziemy, tym więcej ich zgarniemy. Uzbieranie 1000 punktów pozwala wejść w specjalny stan, w trakcie którego zadajemy większe obrażenia. Na tym jednak bynajmniej nie koniec. Podczas trwania tego stanu absorbowana jest energia, ale poza tym nabijamy też wskaźnik limit gauge, który po dojściu do pewnego poziomu pozwala zwiększyć siłę rażenia rolling guna.

Zawartość edycji Over Power to przede wszystkim nowe stopnie trudności i zmiany w balansie rozgrywki, dzięki czemu z grą może poradzić sobie więcej osób. Zwiększono też liczbę pocisków na ekranie, ale jednocześnie dodano możliwość kontrowania ataków nieprzyjaciół rolling gunem. 
 

Video - Rolling Gunner + Over Power

Podobne gry