Life is Strange Remastered Collection
152V

Life is Strange Remastered Collection

Life is Strange Remastered Collection
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: 2021
  • Gatunek: Przygodowa, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16

Life is Strange Remastered Collection to wydanie zbiorcze zawierające dwie zremasterowane odsłony serii Life is Strange. Kolekcja ukazała się na PC, konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series oraz platformie Google Stadia.

Galeria - Life is Strange Remastered Collection
  • Life is Strange Remastered Collection
  • Life is Strange Remastered Collection

Kolekcja oferuje dwie gry z serii Life is Strange w zremasterowanej formie. Poprawiona została oprawa graficzna, animacje oraz aspekty rozgrywki związane z zagadkami. 

Life is Strange Remastered

Life is Strange to przygodówka, w której poznajemy losy niejakiej Max, nastolatki ze stanu Oregon pasjonującej się fotografią i dysponującą nadprzyrodzoną zdolnością cofania czasu. Bohaterka po 5 latach wraca do rodzinnego miasta na peryferiach i chce odbudować relacje ze swoją najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa - Chloe. Czas zmienia jednak ludzi - dawna koleżanka wyrosła na zbuntowaną nastolatkę niestroniącą od alkoholu, wulgarnego języka, rockowej muzyki i trawki. Ma ona też problemy. Niedawno w tajemniczych okolicznościach zaginęła jej najlepsza przyjaciółka. Chloe wraz z Max postanawiają dowiedzieć się prawdy o tym incydencie, jednak intryga, w którą się wplątują, okazuje się być początkiem czegoś znacznie poważniejszego. 

Life is Strange: Before the Storm Remastered

Before The Storm to prequel, którego akcja rozgrywa się trzy lata przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części. Główną bohaterką jest tym razem szesnastoletnia Chloe Price, przyjaciółka Maxine "Max" Caulfield, bohaterki pierwowzoru. Prequel pozwala nam prześledzić drogę, którą przeszła Chloe, by stać się tym, kim się stała, czyli ufarbowaną na niebiesko buntowniczką. Produkcja Deck Nine pozwala zobaczyć, jak odbiła się na niej śmierć ojca, nieudane nowe małżeństwo matki czy relacja z posiadającą paranormalne zdolności koleżanką ze szkoły Rachel Amber.

Rozgrywka w Before the Storm wygląda podobnie jak w poprzedniku, choć tu i ówdzie zaszły też wyraźne zmiany. Przede wszystkim Chloe, w odróżnieniu od Max, nie posiada zdolności, dzięki którym jest w stanie manipulować czasem. Zamiast tego dysponuje ona umiejętnością Backtalk, czyli potrafi odpyskować. W pewnych sytuacjach pozwala to jej wyjść z opresji, ale w innych może zaszkodzić.

Video - Life is Strange Remastered Collection

Podobne gry