Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes (PC)

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes (PC)

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes
  • Premiery
  • Świat: 2022
  • Europa: 2022
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: RPG

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Rabbit & Bear Studios. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X. Powstał on jako duchowy spadkobierca serii Suikoden. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Akcja gry toczy się w Allran, krainie będącej domem wielu narodów i ras. Region na przestrzeni swojej historii wielokrotnie wstrząsany był konfliktami, w czasach współczesnych zaś ręce w jego kierunku wyciąga potężne imperium, które poszukuje pewnego magicznego artefaktu. Głównymi bohaterami Eiyuden Chronicle są Seign Kesling, oficer imperialnej armii biorący udział w ekspedycji, Nowa, chłopak z głębokiej prowincji. Ich drogi pewnego dnia niespodziewanie się krzyżują.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to duchowy spadkobierca serii Suikoden, która największa triumfy święciła w czasach PS1 i PS2. Gra oferować ma 100 grywalnych postaci, rozbudowę bazy i turowy system walki (w bitwach może brać udział maksymalnie sześć postaci).

W pracach nad Eiyuden Chronicle uczestniczyli twórcy Suikodena: Yoshitaka Murayama (scenarzysta, game design), Junko Kawano (ilustracje) czy Osamu Komuta (reżyer). 

Podobne gry