#DRIVE (NS)

#DRIVE (NS)

#DRIVE
  • Premiery
  • Świat: 2020
  • Europa: 2020
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Zręcznościowa, Wyścigi
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

#DRIVE to gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne polskie studia Pixel Perfect Dude i Lionsharp Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych (Android, iOS), a później trafił również na Nintendo Switch.

#DRIVE - Rozgrywka

#DRIVE to gra zręcznościowa w konwencji endless runnera. W produkcji Pixel Perfect Dude i Lionsharp Studios, która inspirowana jest filmami sensacyjnymi z lat 70. (a zwłaszcza scenami pościgowymi), zasiadamy za kierownicą samochodu i próbujemy przejechać nim możliwie jak najdłuższy dystans. Do dyspozycji mamy blisko czterdzieści pojazdów różniących się parametrami (tych są cztery) - aut wprawdzie fikcyjnych, lecz wzorowanych na modelach istniejących w rzeczywistości, np. dostępny na starcie '86 Das Holzwagen to w istocie volkswagen hatchback. Wraz z postępami możemy odblokować nowe samochody, a także możliwość zmiany koloru karoserii.

W trakcie zmagań musimy zwracać uwagę na dwie rzeczy: zniszczenia i paliwo. W tym pierwszym przypadku rzecz sprowadza się do omijania rozmaitych przeszkód porozmieszczanych lub pojawiających się na trasie przejazdu (ta, swoją drogą, generowana jest proceduralnie). Zniszczenia można naprawić w garażach, choć warto pamiętać, że solidniejszy ‘dzwon’ wyłącza nas z rywalizacji na dobre. Paliwo natomiast zużywa się samo i możemy zadbać o jego zapas zbierając specjalne ikonki dostępne na stacjach benzynowych.

Inną znajdźką, o której warto wspomnieć, są kapsle. Te pełnią funkcję waluty, za którą można odblokować dostęp do kolejnych samochodów lub lokacji. Oprócz amerykańskiej prowincji (dostępnej na starcie) jeździmy tu również po miejscówkach takich jak Tofuyama (Japonia) czy Holzberg (Niemcy). 

Podobne gry