Reggie, His Cousin, Two Scientists and Most Likely the End of the World
111V

Reggie, His Cousin, Two Scientists and Most Likely the End of the World

Reggie, His Cousin, Two Scientists and Most Likely the End of the World
  • Producent: Degoma
  • Wydawca: Degoma
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2020
  • Europa: 2020
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2

Reggie, His Cousin, Two Scientists and Most Likely the End of the World to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Degoma. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Reggie. Reggie pochodzi z dalekiej przyszłości. W jego czasach świat zmaga się z pewnym bardzo ważnym i jednocześnie niecodziennym problemem: otóż współczesna mu ludzkość zapomniała o XX wieku, co doprowadziło do dramatycznych konsekwencji: zapomniane zostały mianowicie osiągnięcia nauki. By zaradzić tej kuriozalnej sytuacji, Reggie wraz z grupą przyjaciół cofa się w czasie aż do czasów Isaaca Newtona, by pomóc mu w jego pracach nad teorią grawitacji. Od powodzenia tego zadania zależy los całego wszechświata.

Produkcja studia Degoma to na pierwszy rzut oka klasyczna dwuwymiarowa platformówka, choć w odróżnieniu od typowych przedstawicieli gatunku tutaj nasz podopieczny zdobywa z czasem dodatkowe zdolności. Ta najważniejsza polega na manipulowaniu grawitacją, przy czym Reggie może z niej korzystać zawsze i wszędzie, a nie tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Warto przy tym dodać, że rozgrywka została zaprojektowana z myślą o speedrunnerach.

Oprócz zabaw z grawitacją Reggie… oferuje też szereg innych atrakcji, np. sekcje pościgowe czy starcia z bossami o monstrualnych rozmiarach. Twórcy zaimplementowali ponadto tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja), który dodano przede wszystkim po to, by ułatwić graczom o mniejszych umiejętnościach przejście gry..

Na uwagę zasługuje oprawa audio-video. Otoczenie w grze jest dwuwymiarowe, natomiast postacie trójwymiarowe. Jeśli chodzi o muzykę, twórcy skomponowali utwory specjalnie z myślą o każdej scence i planszy.

Video - Reggie, His Cousin, Two Scientists and Most Likely the End of the World

Podobne gry