Crysis Remastered
1209V

Crysis Remastered

Crysis Remastered
  • Producent: Crytek
  • Wydawca: Crytek
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 23.07.2020
  • Europa: 23.07.2020
  • Polska: 23.07.2020
  • Gatunek: Strzelanina FPP

Crysis Remastered to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Crytek. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on, jak sama nazwa wskazuje, nową, zremasterowaną wersją pierwszej części Crysis.

Główne założenia gry pozostały oczywiście bez zmian. Akcja Crysis rozgrywa się w 2020 roku. Grupa naukowców/archeologów ze Stanów Zjednoczonych wyruszyła zbadać tajemniczą wyspę na Pacyfiku. Nie wszystko poszło po ich myśli - wojska Korei Północnej postanowiły przejąć kontrolę nad tym obszarem i tym samym pojmały badaczy. Rząd USA postanawia wysłać na miejsce oddział do zadań specjalnych, by zbadał całą sprawę i odbił uwięzionych naukowców. Gracz można się wcielić w jednego z członków wspomnianego przed chwilą zespołu i przemierzyć całą wyspę wzdłuż i wszerz. Bardzo szybko okaże się, że przeciwnikiem Amerykanów nie będą tylko wojska koreańskie, ale i coś jeszcze.

Crysis oddaje graczowi do dyspozycji kilka interesujących opcji. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest to, że każdą broń można w kilka sekund dostosować do swoich potrzeb - zamontować/zdemontować latarkę, celownik laserowy czy też tłumik. Oprócz tego w każdej chwili mamy dostęp do opcji swojego skafandra, mającego kilka trybów, pomiędzy którymi można się przełączać. Pierwszą opcją jest tryb defensywny - wówczas, oprócz zwykłego paska życia, na początku będzie malała energia naszego kostiumu, co w sytuacjach kryzysowych może okazać się bardzo pomocne. Drugą opcją jest „maximum strength”, czyli zwiększenie siły. Dzięki tej funkcji nasza postać jest w stanie dużo wyżej skakać, ale i zadaje więcej obrażeń, więc sensowna okazuje się nawet walka wręcz. Crysis oferuje bardzo dużą swobodę w zaliczaniu celów misji. Najczęściej jest tak, że ktoś z oddziału wyznacza nam zadanie, które należy wykonać w jakimś punkcie wyspy. Na mapie zaznacza się zielony wskaźnik i tylko od gracza zależy, w jaki sposób dostanie się we wskazane miejsce.

Crysis Remastered oferuje przede wszystkim poprawioną oprawę graficzną: znacznie lepszej jakości tekstury, nowe efekty graficzne (w tym ray tracing) itd.

Video - Crysis Remastered

Podobne gry