Cat Girl Without Salad: Amuse-Bouche (PC)

Cat Girl Without Salad: Amuse-Bouche (PC)

Cat Girl Without Salad: Amuse-Bouche
  • Wersja: Także na:
  • Premiery
  • Świat: 03.06.2016
  • Europa: 03.06.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Cat Girl Without Salad: Amuse-Bouche to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana i wydana przez studio WayForward Technologies. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a potem trafił też na Nintendo Switch. Kilka lat przed premierą Cat Girl Without Salad zostało zapowiedziane jako żart primaprilisowy,

Cat Girl Without Salad, jak wspomniano na wstępie, zostało początkowo zapowiedziane jako żart primaaprilisowy w 2013 roku. Dzięki jednak odezwie graczy, którym spodobały się przedstawione wówczas materiały-atrapy, projekt postanowiono zrealizować.

Fabuła nie jest w produkcji WayForward szczególnie istotna. Podczas zmagań śledzimy perypetie Kebako, międzygalaktycznej łowczyni głów z kocimi uszami, która wraz ze swoim kompanem Squiddiem przemierza wszechświat w poszukiwaniu największych złoczyńców. Wraz z postępami poznajemy zaś informacje o przeszłości bohaterki.

Założenia rozgrywki także są bardzo proste. Bohaterka sunie przed siebie, eliminując po drodze rzesze nieprzyjaciół, w tym bossów. Cat Girl Without Salad nie odbiega znacząco od większości innych scrollowanych strzelanek, choć tutaj na uwagę zasługują dopałki. Zmagania na danej planszy rozpoczynamy ze stosunkowo słabą bronią, ale z czasem możemy to zmienić. Tutejsze power-upy mają formę kartridży Famicoma (japońskiego NES-a) i są one inspirowane grami reprezentującymi najróżniejsze gatunki. Na przykład broń inspirowana Dance Dance Revolution wymaga od nas wklepywania kierunków, a ta czerpiąca z Final Fantasy pozwala wybrać czynność z listy komend.

O stanie zdrowia Kebako informują serduszka widoczne w lewym górnym rogu ekranu. Aby je zregenerować, potrzebujemy jedzenia, ale tylko tego ‘śmieciowego’. Sałatka stanowi dla bohaterki zagrożenie takie samo jak pociski przeciwników. 

Podobne gry