NieR Re[in]carnation
581V

NieR Re[in]carnation

NieR Re[in]carnation
  • Producent: Applibot
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.02.2021
  • Europa: 28.07.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG

NieR Re[in]carnation to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Applibot i wydana przez Square Enix. Tytuł został zaprojektowany z myślą o platformach przenośnych z systemami iOS oraz Android. 

Galeria - NieR Re[in]carnation
  • NieR Re[in]carnation

Fabuła - NieR Re[in]carnation

NieR Re[in]carnation jest grą luźno powiązaną z wcześniejszymi odsłonami serii. Akcja rozgrywa się w tzw. klatkach, tajemniczym kompleksie wież i lochów o nieznanym przeznaczeniu. Główną bohaterką jest ubrana na biało dziewczyna, która pewnego razu budzi się w nieznanym sobie miejscu, gdzie wita ją Mama, przypominająca ducha istota będąca od tej pory jej przewodniczką. Zadaniem bohaterki jest eksploracja “klatek” i odszukiwanie utraconych wspomnień.

Rozgrywka - NieR Re[in]carnation

Produkcja Applibot przywodzi na myśl klasyczne jRPG. Podczas rozgrywki eksplorujemy trójwymiarowe lokacje i bierzemy udział w walkach rozgrywających się na specjalnie wydzielonych planszach (jak w klasyce gatunku). W starciach uczestniczy drużyna składająca się z trzech postaci - do wyboru mamy opcje pozwalające im walczyć automatycznie lub samemu decydować o wybieranych komendach. Podopieczni różnią się umiejętnościami i wyposażeniem, a jeśli chodzi o te pierwsze, ich użycie reguluje cooldown. Na ich potencjał bojowy przełożenie mają również “kompani” (niewiele stworzenia, które mają własne poziomy doświadczenia) i wspomnienia (będące specjalnego rodzaju atrybutami).

Bronie i ekwipunek można usprawniać dzięki stosownej opcji w głównym menu (możliwość ta jest też powiązana z tutejszymi mechanikami gacha). Co warto dodać w tym kontekście, z broniami -- podobnie jak w poprzednich odsłonach NieR -- związane są różne historie. W Re[in]carnation przybierają one formę opowieści z książek z obrazkami. 

Oprócz głównego wątku tytuł oferuje także m.in. zadania poboczne, wyzwania czy. tryb dungeon mode. By móc się w nie zaangażować potrzeba jednak odpowiedniej ilości staminy. 

Video - NieR Re[in]carnation

Podobne gry