Wenjia
73V

Wenjia

Wenjia
  • Premiery
  • Świat: 21.09.2018
  • Europa: 21.09.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Wenjia to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio E-Home Entertainment. Tytuł ukazał się na konsoli Xbox One, komputerach, urządzeniach przenośnych oraz Nintendo Switch.

Wenjia budzi skojarzenia z serią Ori autorstwa Moon Studios. Akcja rozgrywa się w fantastycznym uniwersum, w którym istnieją dwie równoległe rzeczywistości - świat materii i świat energii. W tym drugim niektóre istoty wyewoluowały na tyle, że potrafią swobodnie podróżować między wymiarami. Kimś takim jest też postać, nad którą przejmujemy tu kontrolę - ‘duch’ przypominający kota. Gdy w lesie dochodzi do kataklizmów, wielkiego trzęsienia ziemi i wybuchu wulkanu, musi powstrzymać katastrofę i uratować jego bezbronnych mieszkańców. 

Produkcja E-Home Entertainment to bardzo przystępna dwuwymiarowa platformówka. Nasz podopieczny, czyli wspomniana kotopodobna istota, nie dysponuje tu zestawem wymyślnych zdolności (zwłaszcza tych ofensywnych). Przede wszystkim jest to skok (a w dalszej części gry podwójny skok), który pozwala omijać rozmaite przeszkody, oraz możliwość przełączania się między dwoma wspomnianymi światami. Po wciśnięciu stosownego przycisku przełączamy się między rzeczywistościami, co może otworzyć zupełnie nowe drogi lub odsłonić niedostępne wcześniej elementy planszy, które pozwolą ominąć trudniejsze przeszkody. Po drodze staramy się również ratować mieszkańców lasu.

Gra nie jest całkowicie liniowa. Tu i ówdzie natknąć się możemy odnogi, które mogą prowadzić np. do znajdziek w postaci skinów lub scenek/informacji rzucających więcej światła na główny wątek.

Wenjia nie posiada wprawdzie multiplayera, ale twórcy zaimplementowali sieciowy ranking z najlepszymi czasami przejścia gry (przy odpowiednich umiejętnościach można zejść poniżej godziny).

Podobne gry