Fire Emblem: Three Houses - Cindered Shadows (NS)

Fire Emblem: Three Houses - Cindered Shadows (NS)

Fire Emblem: Three Houses - Cindered Shadows
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 13.02.2020
  • Europa: 13.02.2020
  • Polska: 13.02.2020
  • Gatunek: RPG taktyczny, Strategiczna
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Cindered Shadows to duże rozszerzenie fabularne do gry strategicznej Fire Emblem: Three Houses wydanej na konsoli Nintendo Switch. Za jego produkcję, jak w przypadku ‘podstawki’ odpowiadało studio Intelligent Systems.

Cindered Shadows to duże rozszerzenie (jego przejście wg twórców zajmuje około dziesięciu godzin) i zarazem poboczna historia do Fire Emblem: Three Houses, którą -- po dokonaniu zakupu przepustki sezonowej (DLC nie jest dostępne oddzielnie) -- wybrać można z poziomu menu głównego gry (opcja Side Story). Dodatek pozwala nam odwiedzić zupełnie nową lokację, tzw. Otchłań (Abyss), czyli podziemia klasztoru Garreg Mach, gdzie swoją siedzibę ma czwarty ‘ród’ zwany Ashen Wolves. Co warto dodać, lokację tę można swobodnie eksplorować w stylu znanym ze standardowych gier jRPG.

Założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami (znajdują się na nich również różne  elementy otoczenia urozmaicają zmagania), po których poruszają się jednostki nasze i naszego wroga. Gdy dochodzi do kontaktu między nimi, włącza się animacja przedstawiająca wymianę ciosów. Jak deklarowali twórcy, stopień trudności jest w Cindered Shadows wyższy niż w ‘podstawce’. W DLC nie ma także kalendarza.

Rozszerzenie umożliwia oczywiście zwerbowanie (czterech) nowych postaci, a także dostarcza zupełnie nowych klas, scenek, questów oraz szeregu innych aktywności, ale dodać należy, iż można je zwerbować tylko podczas pierwszego (tj. ‘szkolnego’) epizodu głównego wątku, po czym dołączają już do nas na dobre.

Cindered Shadows, warto też dodać, wymaga stworzenia oddzielnego save'a.

Podobne gry