Kingpin: Reloaded
140V

Kingpin: Reloaded

Kingpin: Reloaded
  • Premiery
  • Świat: 2020
  • Europa: 2020
  • Polska: 2020
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • od lat 16

Kingpin: Reloaded to odświeżenie strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby z 1999 roku, za którą to stał duet Xatrix Entertainment oraz Interplay. Produkcja, dzięki duetowi Slipgate Ironworks (Slipgate Studios, deweloper) oraz 3D Realms (wydawca), ukaże się w drugim kwartale 2020 roku na Windowsa, Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

W ramach odświeżenia deweloperzy zdecydowali się na dodanie wsparcia dla 4k oraz 60 klatek na sekundę, a także poprawioną warstwę wizualną - dla osób chcących sprawdzić oryginał przewidziana jest wersja klasyczna.

Kingpin: Reloaded jest przedstawicielem strzelanin z perspektywy pierwszej osoby z wyraźnym, mrocznym klimatem silnie inspirowanym latami trzydziestymi dwudziestego wieku, co zostało wzbogacone przez elementy futurystyczne. Produkcja wyróżnia się przy tym niezwykłą brutalnością, która objawia się w mechanice rozgrywki, plamach krwi oraz śladach na skórze wroga po ataku jak i licznie słyszanych przekleństwach. Dodatkowo istnieje możliwość interakcji z niektórymi postaciami, co w pewien sposób może wpłynąć na historię. Gracz może zapoznać się częściowo z tą mechaniką w rozgrywce rywalizacyjnej do 62 osób (tryb Gang Bang) albo w pełni w kampanii.

W ramach kampanii opowiedziana jest historia gangstera z fikcyjnego miasta Wind City, gdzie ważną postacią jest Kingpin. Jeden z ważniejszych członków jego grupy, Nikki Blanco, decyduje się z nieznanych powodów pobić bohatera oraz wyrzucić z jego terytorium, a potem wysyła ostrzeżenie, by ten nie wracał więcej na to terytorium. Wtedy to główny bohater decyduje się zemścić zarówno na pomagierze jak i Kingpinie za wyrządzone mu krzywdy.


Opis opracował: BZImienny

Podobne gry