Tick Tock: A Tale for Two
77V

Tick Tock: A Tale for Two

Tick Tock: A Tale for Two
  • Premiery
  • Świat: 07.03.2019
  • Europa: 07.03.2019
  • Polska: 07.03.2019
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1-2

Tick Tock: A Tale for Two to gra przygodowa point-and-click wyprodukowana i wydana przez studio Other Tales Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Gra posiada fabułę, lecz nie jest ona przesadnie istotna. Dwójka głównych bohaterów zostaje uwięziona w upiornym świecie stworzonym przez zegarmistrzynię Amalię Ravn. Naszym zadaniem jest uciec z pułapki i przy okazji dowiedzieć się prawdy o całej intrydze.

Pod względem rozgrywki produkcja studia Other Tales Interactive to przygodówka point-and-click przypominają konwencją gry w stylu “escape room”. Nasze zadanie sprowadza się tu badana otoczenia, by znaleźć ślady i wskazówki, które umożliwią dokonanie progresu. Co ciekawe, w Tick Tock gameplay został zaprojektowany z myślą o dwóch osobach. Korzystając z dwóch ekranów (nie musi to być konieczne urządzenie tego samego typu; możemy na przykład korzystać ze Switcha i smartfona) dwie osoby muszą sobie poradzić z przygotowanymi przez twórców łamigłówkami. Jedna osoba otrzymuje jedną połowę wskazówek, druga zaś otrzymuje drugą. Zabawa sprowadza się więc do tego, że należy wymieniać się informacjami z drugą osobą, a pokazanie jej swojego ekranu jest wysoce niewskazane. Niektóre z zagadek są na tyle skomplikowane, że wymagają dodatkowo sporządzania notatek.

Tick Tock: A Tale for Two  nie jest grą długą. Całość można bowiem ukończyć w mniej więcej godzinę-dwie. Podczas zmagań nie uświadczymy także cutscenek czy dialogów. Historia opowiadana jest przede wszystkim przez środowisko. 

Tytuł nie oferuje zachęt do kolejnego przechodzenia w rodzaju innych trybów rozgrywki. 

Podobne gry