Immortal Planet (PC)

Immortal Planet (PC)

Immortal Planet
  • Producent: teedoubleuGAMES
  • Wydawca: teedoubleuGAMES
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 28.07.2017
  • Europa: 28.07.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Immortal Planet to izometryczna gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez teedoubleuGAMES. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcję teedoubleuGAMES cechuje minimalistyczny styl narracji. Akcja rozgrywa się na zapomnianej, skutej lodem planecie, która pełna jest grobowców tajemniczych nieśmiertelnych istot. Głównym bohaterem jest tutaj tzw. Awakewalker, cierpiąca na amnezję postać, która wybudza się kriogenicznego snu. Musi ona uciec z lodowego piekła, a przy okazji dowiedzieć się też prawdy o miejscu, w którym przyszło jej się znaleźć.

Rozgrywka Immortal Planet sporo czerpie z serii Dark Souls autorstwa From Software, przy czym tutaj mamy do czynienia z rzutem izometrycznym. Nasza postać przemierza niebezpieczne lokacje najeżone rozmaitymi zagrożeniami. Przeciwnicy często bywają wymagający, mogąc nas pozbawić dużej części paski energii w krótkim czasie, dlatego musimy zachować koncentrację, a co z tym idzie - unikać ciosów i czekać na dobry moment, by wyjść z kontratakiem. Ważną rolę odgrywa tu również stamina, zarówno jeśli chodzi o naszego podopiecznego, jak i przeciwników. Gdy nieprzyjaciele stracą staminę, wówczas uzyskamy możliwość wykonania szarży, dzięki czemu wytrącimy ich z równowagi. Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni, w tym chociażby pistolety, granaty czy zaklęcia. 

Podczas zmagań odwiedzamy cztery główne miejscówki (dzielą się one na dwie połowy; do tej drugiej otrzymujemy dostęp po pokonaniu bossa), które zaprojektowano w sposób przypominający Dark Souls. Robiąc postępy odkrywamy mianowicie nowe skróty, czym ułatwiamy sobie podejmowanie kolejnych prób ich przejścia.   

W grze zaimplementowano system rozwoju. W razie wpadki tracimy zgromadzone doświadczenie, ale możemy je odzyskać (wzorem Dark Souls), jeśli dotrzemy do miejsca, w którym wyzionęliśmy ducha. 

Podobne gry