REKT! (Mobile)

REKT! (Mobile)

REKT!
  • Premiery
  • Świat: 01.10.2017
  • Europa: 01.10.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

REKT! to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Little Chicken Game Company i wydana przez QubicGames. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Produkcja Little Chicken Game Company to swego rodzaju połączenie Rocket League z serią Tony Hawk’s Pro Skater. W grze nie uświadczymy fabuły czy jakichś innych ram tego typu. 

Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad samochodem (wszystkich twórcy przygotowali ponad pięćdziesiąt; różnią się nie tylko wyglądem, ale i parametrami), który trafia na planszę pełną rozmaitych obiektów: pętli, ramp, skoczni, poręczy, po których można sunąć, oraz innych tego rodzaju mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. Zabawa polega na wykorzystywaniu tych wszystkich obiektów, by wykonywać możliwie jak najbardziej efektowne ewolucje, za co jesteśmy nagradzani punktami. Im lepiej nam one wyjdą, tym większa liczba punktów zasili nasze konto. Oczywiście wiąże się to również z pewnym ryzykiem. Efekciarska ewolucja bądź długie combo zwiększają szansę, że samochód się wywróci, przez co na koniec pozostaniemy z pustymi rękoma. By do tego nie dopuścić, pojazd musi wylądować na czterech (ewentualnie dwóch) kołach.

Podstawowym wariantem zabawy jest Score Attack, który -- jak sama nazwa sugeruje -- polega na ciułaniu punktów. Zabawę urozmaicają opcjonalne wyzwania, jakie otrzymujemy przed każdą sesją (ich charakter zależy od wielu czynników). Za realizowanie tych wytycznych jesteśmy następnie nagradzani walutą umożliwiającą odblokowywanie bonusowej zawartości, jak np. nowe plansze.

Oprócz singlowego Score Attack dostępny jest również multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Do wyboru są cztery warianty: Score, Virus (przekazujemy wirus rywalowi uderzając w niego; ostatni na planszy wygrywa), Checkpoint (wyścigi) oraz Capture the Crown (bronimy korony przez 90 sekund). 

Podobne gry