Super Robot Wars V (PS Vita)

Super Robot Wars V (PS Vita)

Super Robot Wars V
  • Producent: B.B. Studio
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.02.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG taktyczny, Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Super Robot Wars V to strategia turowa wyprodukowana przez B.B. Studio i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation 4 i PlayStation Vita, a później trafił też na Nintendo Switch.

Super Robot Wars V to kolejna odsłona popularnej w Azji serii gier strategicznych, która ma charakter crossoveru. W produkcji B.B. Studio/Bandai Namco pojawiają się mianowicie mechy (wielkie roboty) oraz bohaterowie wielu znanych anime. W przypadku opisywanej tu gry są to między innymi różne serie Mobile Suit Gundam, Neon Genesis Evangelion, Full Metal Panic czy Yamato 2199. Bohaterowie znani z różnych anime wchodzą tu też z sobą w interakcje, a scenarzyści nie traktują materiału źródłowego na kolanach, rozwijając lub modyfikując znane wątki. Kanwą dla głównego wątku Super Robot Wars V jest historia opowiedziana właśnie we wspomnianym Yamato 2199, a w trakcie naszych zmagań pojawiają się twarze znane z innych (np. wymienionych wyżej) produkcji.

Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem poprzedników. System przypomina serię Fire Emblem autorstwa Intelligent Systems/Nintendo. Bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się my oraz jednostki naszego przeciwnika. Gdy znajdujemy się wystarczająco blisko, możemy zainicjować atak (lub może to zrobić nieprzyjaciel). Cechą szczególną serii Super Robot Wars są efektowne animacje towarzyszące odpalanym zdolnościom. 

Podczas rozgrywki na szczególną uwagę zasługują trzy parametry regulujące używanie zdolności. Jest to amunicja (różne bronie mają różne rodzaje amunicji), energia, którą dzielą wszyscy, a także Focus, czyli coś w rodzaju morale. Focus fluktuuje w trakcie bitew, a jego wartość zależy od tego, jak nam idzie. Odpowiednio wysokie morale pozwala nam skorzystać ze specjalnych umiejętności. Warto też wspomnieć, iż mechy i piloci mają odmienne parametry, co przekłada się na potencjał bojowy jednostek. 

Gra, choć nie ukazała się oficjalnie na Zachodzie, była dostępna w angielskiej wersji językowej na rynku azjatyckim.

Podobne gry