Hydrophobia
4299V

Hydrophobia

Hydrophobia
  • Premiery
  • Świat: 01.11.2011
  • Europa: 02.11.2011
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 16
  • przemoc

Hydrophobia to gra action-adventure w konwencji survival horroru wyprodukowana przez brytyjskie studio Dark Energy Digital. Tytuł ukazał się najpierw na Xboxie 360, a później został też przeniesiony na PlayStation 3 i PC.

Akcja gry toczy się w drugiej połowie XXI wieku, na wielkim statku zwanym Queen of the World. Sytuacja na świecie jest bardzo napięta ze względu na eksplozję demograficzną, która miała miejsce w ostatnich dekadach. Ci bogatsi, aby temu zaradzić, budują QotW, ale od problemu nie uciekają. Wkrótce bowiem na pokładzie pojawią się terroryści z grupy The Malthusians, która ma w planach zlikwidowanie znacznej części ludzkości. My wcielamy się tutaj w inżynier Kate Wilson, która wbrew swym intencjom znajdzie się w centrum intrygi.

Hydrophobia to gra action-adventure, w której nie brakuje strzelania (choć główna bohaterka ma tylko jeden pistolet), rozwiązywania łamigłówek, eksploracji oraz sekcji zręcznościowych z efekciarskimi skokami. Niebagatelną rolę odgrywa tu woda, która zalewa wiele pomieszczeń Queen of the World (także w następstwie naszych działań). Możemy jej używać do własnych celów, ale można też nas ona wysłać na tamten świat, ponieważ Kate cierpi na wodowstręt i przebywanie w wodzie zbyt długo zaczyna odbijać się na jej zdrowiu.

Kate, jak wspomniano powyżej, ma tylko jedną broń, ale strzelanie urozmaica kilka rodzajów amunicji. W grze możemy gromadzić punkty. Otrzymujemy je za włamywanie się do komputerów, odnajdywanie przedmiotów i zabijanie terrorystów. Im bardziej jesteśmy kreatywni, tym więcej punktów zgarniemy. Nieprzyjaciół można likwidować pistoletem, topić, spalić, porazić prądem itd. Wyniki można było potem umieszczać w sieciowych rankingach.

W zmaganiach bohaterce pomaga także MAVI - urządzenie pozwalające między innymi sprawdzać mapę, przedmioty z którymi można wejść w interakcję czy odkrywać wiadomości pozostawiane przez innych (niewidoczne gołym okiem).

Wersja na X360 różni się od tych późniejszych. Na PS3 i PC dodano nowe lokacje i przerobiono niektóre starsze.

Podobne gry