Disgaea RPG
303V

Disgaea RPG

Disgaea RPG
  • Premiery
  • Świat: 19.03.2019
  • Europa: 12.04.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Disgaea RPG to japońska gra RPG wyprodukowana przez Nippon Ichi i studio ForwardWorks. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych (Android/iOS).

Fabuła - Disgaea RPG

Produkcja ForwardWorks ma charakter crossoveru. W grze występują bohaterowie i bohaterki wszystkich wcześniejszych odsłon serii Disgaea. Fabuła kręci się wokół ich starań zmierzających do zdobycia tytułu overlorda zaświatów. 

Rozgrywka - Disgaea RPG

Disgaea RPG to gra zaprojektowana specjalnie z myślą o ekranach dotykowych telefonów komórkowych. Produkcja ForwardWorks przypomina także bardziej typowe jRPG, a nie strategie turowe, jakimi są główne odsłony cyklu. System walki jest tutaj turowy, a umiejętności wybieramy z listy komend. W walkach uczestniczą kilkuosobowe zespoły przywodzące na myśl klasykę gatunku, a bohaterowie mogą łączyć siły, by odpalać szczególnie niszczycielskie techniki. W ramach uprzystępniania rozgrywki twórcy udostępnili funkcję auto-play i możliwość nawet czterokrotnego przyspieszenia gameplayu.

W grze pojawiają się różne atrakcje (kolejne lokacje wybieramy z poziomu dwuwymiarowej mapki), jak Dark Assembly (można tam odblokowywać nową zawartość), Item World (upgrade broni) czy Overlord’s Tower (wieża, na której szczyt usiłujemy się wspiąć).

Wzorem innych odsłon serii w Disgaea RPG wrażenie robią liczby. Maksymalny level postaci to 9999, a zadawane obrażenia mogą iść nie w setki czy tysiące, ale w miliardy. 

Tytuł, należy wspomnieć, powstał według założeń modelu F2P. Gra jest dostępna za darmo, ale zaimplementowano w niej system mikropłatności.

Video - Disgaea RPG

Podobne gry