Guacamelee! One-Two Punch Collection
405V

Guacamelee! One-Two Punch Collection

Guacamelee! One-Two Punch Collection
  • Producent: DrinkBox Studios
  • Wydawca: Leadman Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 06.08.2019
  • Europa: 06.08.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1-4

Guacamelee! One-Two Punch Collection to kolekcja, w której skład wchodzą dwie części serii Guacamelee!. Składanka została wydana na konsolach PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Guacamelee!

głównym bohaterem gry jest Juan, który zostaje zabity przez złego torreadora. Po śmierci trafia do zaświatów, jednak w tym miejscu odnajduje legendarną maskę, która zamienia go w zapaśnika rodem z Lucha Libre.

Rozgrywka wciąż opiera się na przechodzeniu labiryntowych poziomów, a podczas podróży bohater walczy ze swoimi oponentami wykorzystując rozbudowany system ciosów. W trakcie przygody Juan zdobywa nowe umiejętności, które mają wpływ na rozgrywkę.

Guacamelee! 2

Akcja drugiej części Guacamelee! rozgrywa się siedem lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Juan Aguacate zdołał pokonać czarny charakter, uratować świat, ożenił się z córką El Presidente, spłodził dwójkę dzieci i tak ogólnie się ustatkował. Wkrótce jednak sialanka dobiega końca. Okazuje się bowiem, że w alternatywnej rzeczywistości Calaca został pokonany przez złego luchadora Salvadora. Ma on niecny plan - chce scalić światy żywych i umarłych. Rada Uay Chivos ma w tej sprawie mocno związane ręce. Jedyną nadzieją dla sił dobra pozostaje Juan.

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Słowem, mamy tu do czynienia z grą będącą połączeniem metroidvanii z chodzoną bijatyką. Juan ma do dyspozycji różne umiejętności (poza głównymi przyciskami kontrolera używamy także kierunków d-pada), ale w trakcie swoich zmagań (w odróżnieniu od większości metroidvanii) nie zdobywa nowego wyposażenia. W sequelu pojawiają się umiejętności znane z poprzednika, ale także zupełnie nowe, jak chwyt Eagle Boost pozwalający wystrzelić postać czy kilka nowych zdolności dostępnych, gdy główny bohater przybiera formę kurczaka (pozwala on nie tylko przeciskać się przez ciasne przejścia, ale też -- to nowość -- fruwać czy strzelać w różnych kierunkach).

Zmodyfikowany został również system rozwoju. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie złoto, które możemy przeznaczyć na zakup nowych zdolności u pięciu trenerów (każdy koncentruje się na innej dziedzinie). Upgrade’ów da się dokonać teoretycznie w dowolnym momencie (a nie tylko przy checkpointach), lecz teraz musimy także spełnić inne wymagania. Chcemy zwiększyć wytrzymałość Juana? Musimy znaleźć pewną liczbę skrzyń. Chcemy zwiększyć siłę jakiegoś ataku? Najpierw należy zatłuc określoną liczbę przeciwników jego słabszą wersją.

Poza tym twórcy przygotowali także challenge roomy, pokoje ze specjalnymi wyzwaniami, które też pozwalają rozwijać potencjał podopiecznego.

Gra posiada ponadto multiplayer dla maks. czterech osób.

Video - Guacamelee! One-Two Punch Collection

Podobne gry