Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram (remaster)
306V

Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram (remaster)

Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram (remaster)
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Prace wstrzymane
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram to trójwymiarowa bijatyka z udziałem mechów wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i był on remasterem gry, która pierwotnie ukazała się na automatach i konsoli Sega Dreamcast pod koniec lat 90.

Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Ludzkość odkrywa dziwne wrota, które pozwalają stworzyć Virtuaroidy, tutejsze mechy. Dziewięć fabryk korzysta z dobrodziejstw niesionych przez wrota. Ich właściciel pewnego dnia  znika jednak w tajemniczych okolicznościach, a do walki o jego spuściznę stają dwie korporacje.

Tyle fabuła, która występuje tutaj w szczątkowych ilościach. W Oratorio Tangram, podobnie jak w pierwowzorze, do walki stają dwa mechy. Jest ich tu kilkanaście, każdy posiada jakieś wady i zalety, sprawiając, że rozgrywka jest bardzo dobrze zbalansowana. Sterowanie nie odbiega od tego, co niektórzy znają z pierwowzoru z Saturna. Tradycyjny pad nadal nie jest najlepszym wyjściem, by kierować podopiecznym i zamiast tego zalecany jest kontroler z dwoma joystickami, który ułatwia poruszanie się po trójwymiarowych planszach. Virtuaroidy posiadają do dyspozycji trzy rodzaje broni. Dwie podstawowe znajdują się pod oboma triggerami, trzecią -- tą najpotężniejszą -- odpala się wciskając oba przyciski jednocześnie. Rozgrywkę mogą urozmaicać różne warianty i ustawienia. Gracz może na przykład włączyć mgłę utrudniająca orientację w terenie albo walczyć tylko przy użyciu broni krótkodystansowej. Pojedynki generalnie są tu bardzo dynamiczne (60 klatek na sekundę) oraz wymagają właściwego podejścia - nie ma mowy o bezrefleksyjnym mashowaniu.

W porównaniu z oryginałem z Dreamcasta remaster pozwala toczyć pojedynki z innymi graczami przez sieć.

Nowa edycja Oratorio Tangram korzysta także ze specjalnego kontrolera wyprodukowanego przez firmę Tanita specjalnie z myślą o A Certain Magical Virtual-On. 

Podobne gry