Wandersong
295V

Wandersong

Wandersong
  • Premiery
  • Świat: 27.09.2018
  • Europa: 27.09.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Wandersong to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Dumb and Fat Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Głównym bohaterem gry jest wesoły bard (imię nadajemy mu sami), który pewnego dnia przypadkowo spotyka boginię, a ta widząc w nim zadatki na bohatera, informuje go, że świat, a nawet wszechświat, chyli się ku upadkowi. Aby temu zaradzić, konieczne staje się nauczenie tak zwanej pieśni ziemi (Earthsong), która jest w stanie powstrzymać nadchodzącą wielkimi krokami katastrofę, co jednak wcale nie będzie takie proste. Główny bohater musi wyruszyć w długą i niebezpieczną podróż, by w różnych zakątkach świata poznać jej części, a następnie ‘złożyć’ z nich całość.

Wandersong to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa z dość oryginalnym stylem graficznym, w którym postacie i rozmaite obiekty sprawiają wrażenie wykonanych z kolorowych wycinanek. Na tle innych podobnych tytułów Wandersong wyróżnia się umiejętnością głównego bohatera - mianowicie potrafi on śpiewać, a dzięki temu wchodzi w interakcję ze światem gry. Śpiew pomaga mu radzić sobie z najróżniejszymi wyzwaniami: może dla przykładu przyspieszyć tym sposobem rozrastanie się pnączy, które pozwolą mu dostać się do niedostępnych normalnie miejsc, bronić się przed niebezpieczeństwami, nawiązywać relacje z innymi postaciami napotkanymi podczas wędrówki czy zyskiwać inne korzyści. Ważny jest ton głosu, od którego zależeć może efekt podejmowanej czynności (lub jego brak). Pozwala nam go łatwo wybrać specjalny wskaźnik w kształcie okręgu. Rzecz jasna wraz z postępami zadania robią się coraz bardziej skomplikowane, wymagając od nas już nie tylko śpiewania, ale nawet tańczenia. 

Podobne gry