Silver Chains (PS4)

Silver Chains (PS4)

Silver Chains
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1

Ocena PPE.pl

3.5 Czytaj recenzję

Silver Chains to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Cracked Heads Games i wydana przez Headup Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Założenia gry są proste. W produkcji studia Cracked Heads Games wcielamy się w mężczyznę o imieniu Peter, który w wyniku pewnego incydentu budzi się w opuszczonej posiadłości gdzieś na głębokiej brytyjskiej prowincji. Peterowi doskwiera amnezja: nie pamięta kim jest, jak znalazł się w miejscu, w którym się znalazł, i gdzie konkretnie trafił. Postanawia więc samodzielnie zbadać sprawę. Jak się jednak rychło okazuje, stare, wiktoriańskie domostwo skrywa niejedną mroczną tajemnicę.

Podczas rozgrywki wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym zadaniem, jak wspomniano wcześniej, jest odkrycie prawdy o tym, co przydarzyło się Peterowi. W tym celu eksplorujemy domostwo poszukując przydatnych informacji, te zaś najczęściej otrzymujemy w postaci dokumentów do czytania lub fotografii. Główny bohater, na swoje nieszczęście, nie jest jednak sam. Poszukiwania utrudniają mu przebywające w budynku zjawy. Nie może on z nimi walczyć, więc gdy dochodzi do ‘spotkania’, musi szukać kryjówki i przeczekać atak. Jeżeli duch go złapie, umiera. 

Zasadniczo rzecz biorąc, rozgrywka sprowadza się do tego, by odwiedzać odpowiednie miejsca, co pozwoli nam ruszyć dalej z fabułą (na pewnym etapie zmagań możemy pozyskać magiczny monokl, który ułatwia ich znajdowanie; ogólnie jednak gra jest bardzo liniowa). Czasami wykonujemy też inne czynności. Oprócz uciekania przed zjawami rozwiązujemy także łamigłówki, choć te przeważnie nie są skomplikowane. Przeważnie wymagają one od nas użycia konkretnego przedmiotu w konkretnym miejscu (np. klucza), by móc kontynuować eksplorację.    

Podobne gry