SKLEP
Rage in Peace
222V

Rage in Peace

Rage in Peace
  • Premiery
  • Świat: 08.11.2018
  • Europa: 08.11.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Rage in Peace to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Rolling Glory Jam i wydana przez Toge Productions. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na Nintendo Switch.

Rage in Peace pozwala nam się wcielić w 27-letniego pracownika firmy ubezpieczeniowej, który pewnego dnia dowiaduje się od Ponurego Żniwiarza, że wkrótce umrze. Wiadomo, że stanie się to tego samego dnia, nie wiadomo jednak kiedy dokładnie. Timmy Malinu, bo tak nazywa się główny bohater, ma w tej sytuacji tylko jedno marzenie: umrzeć w swoim łóżku. Jego zadaniem jest dotarcie do domu, lecz to wcale nie będzie proste. Po po drodze czeka bowiem na niego mnóstwo najróżniejszych pułapek.

Zasady w Rage in Peace są bardzo proste. Mamy tu do czynienia z dość standardową dwuwymiarową platformówką/zręcznościówką, w której nasz podopieczny musi przebyć z jednego końca planszy na drugi. Całość składa się z sześciu aktów, a jeden akt składa się z pomniejszych sekcji. Timmy Malinu posiada na dobrą sprawę tylko jedną umiejętność: skok (może być też podwójny), i musi z niej zrobić bardzo dobry użytek. Droga do domu głównego bohatera jest dosłownie najeżona przeszkodami wszelkiej maści. Z rozlanej w biurze kałuży może wyskoczyć rekin ludojad, a z ekranu komputera wyleźć krwiożercza zjawa. Stopień trudności jest bardzo wysoki, co oznacza, że będziemy często ginąć (nawet setki razy). Co więcej, podczas zmagań ważna jest nie tylko zręczność, ale też zapamiętywanie, gdzie mogą pojawić się przeszkadzajki. Kontakt z przeszkodą oznacza natychmiastową śmierć, która podsumowana zostaje aktem zgonu. Liczba żyć jest jednak nieograniczona, więc możemy próbować do woli. 

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme