Commander Keen
104V

Commander Keen

Commander Keen
  • Premiery
  • Świat: 17.05.2001
  • Europa: 13.06.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Commander Keen (2001) to gra platformowa wyprodukowana przez David A. Palmer Productions we współpracy z id Software i wydana przez Activision 17 maja 2001 na terenie USA i 13 czerwca 2001 na terenie Europy jedynie na konsolę Game Boy Color.

Produkcja jest wersją znanej serii gier platformowych, które pierwotnie w formie pięciu epizodów ukazały się w latach 1990-1991. W ich ramach gracz wciela się w ośmioletniego geniusza Billa Blaze'a (znanego także jako Commander Keen), który to dzięki swoim wynalazkom może podróżować poza Ziemię. W ramach mechaniki rozgrywki gracz porusza się w prawo przy okazji znajdując sekrety, wykonując pomniejsze zadania czy walcząc z wrogimi istotami. Na tle wersji na PC produkcja wyróżnia się bardziej kolorową grafiką, o czym gracz może przekonać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia Ziemi, na której pewnego dnia wskutek tajemniczej anomalii życie ulega destabilizacji. Gracz wciela się w Commandera Keena, który wyrusza w podróż poza granice planety w celu odkrycia, co stoi za tym zjawiskiem - okazuje się, że winnym są dawno zapomniani kosmici, którzy zdecydowali się zbratać w celu zemsty za dawne krzywdy.

Produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem ze strony recenzentów którzy w większości krytykowali stosowność korzystania ze starej mechaniki rozgrywki w produkcji na nowsze "handheldowe" konsole czy aspekty wizualne. Uznali też, że produkcja ta skierowana jest wyłącznie do fanów serii albo młodszych użytkowników GBC.


Opis opracował: BZImienny

Podobne gry