Hello Kitty Kruisers
424V

Hello Kitty Kruisers

Hello Kitty Kruisers
  • Premiery
  • Świat: 11.04.2014
  • Europa: 06.11.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Hello Kitty Kruisers to gra wyścigowa wyprodukowana przez Bergsala Lightweight i wydana przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach mobilnych Wii U, kilka lat później trafił zaś też na Nintendo Switch.

Produkcja Bergsala Lightweight to zręcznościowe wyścigi (z gatunku kart-racerów, do którego należy też m.in. seria Mario Kart) z udziałem postaci z ‘uniwersum’ Hello Kitty. Twórcy do naszej dyspozycji oddali dziesięć postaci, przy czym na samym początku dostęp mamy tylko do sześciu (resztę należy odblokować). Jest to oczywiście wspomniana Kitty, ale też żaba Keroppi, królik My Melody czy pingwin Badtz-Maru. Każda z postaci posiada także po dwa stroje.

Podczas rozgrywki widać pewne podobieństwa do Diddy Kong Racing, innego kart-racera. Rywalizacja odbywa się na kilkunastu torach, które zlokalizowano w pięciu różniących się tematycznie miejscówkach. Sprawia to, iż zasiąść możemy za kierownicami/sterami różnych pojazdów, nie tylko samochodów, ale też łodzi i samolotów (co więcej, gra daje możliwość wyboru modelu maszyny spośród dziesięciu). Model jazdy w ich przypadku nieco się różni, ale nie są to drastyczne zmiany, a poza tym stopień trudności jest niski (gra w pierwszej kolejności skierowana jest do młodszych odbiorców).

Główny wariant rozgrywki w Hello Kitty Kruisers to tryb Adventure Mode, w którym czeka nas dwadzieścia wyzwań. Są to nie tylko wyścigi, ale też np. kolekcjonowanie znajdziek porozmieszczanych na planszach czy wykręcenie dobrego czasu. Oprócz tego na uwagę zasługuje też Tournament, czyli turniej, oraz multiplayer dla maksymalnie czterech osób (na Wii U nie można było grać przez sieć). Wraz z postępami odblokowujemy nową zawartość (wspomniane postacie, ale nie tylko).

Podobne gry