Record of Grancrest War
644V

Record of Grancrest War

Record of Grancrest War
  • Producent: Bandai Namco
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 14.06.2018
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Strategiczna

Record of Grancrest War to gra strategiczna czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Powstał on na podstawie anime o tej samej nazwie, a to z kolei powstało na bazie opowiadań autorstwa Ryo Mizuno.

Record of Grancrest War powstało na podstawie opowiadań Ryo Mizuno, japońskiego pisarza i autora m.in. Record of Lodoss War. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, który regularnie nawiedzany jest przez katastrofy spowodowane przez Chaos. Ludzi przed ich skutkami starają się chronić posiadający magiczne moce lordowie, lecz ci w końcu zapominają o swoich powinnościach i zaczynają wojować między sobą. My wchodzimy w buty Theo, lorda, który stara się bronić swoich poddanych przed skutkami rozprzestrzeniania się Chaosu (ale i nie tylko).

Produkcja Bandai Namco jest grą łączącą cechy takich gier jak Valkyria Chronicles czy Dynasty Warriors. Nie mamy tu do czynienia ze standardowym RTS-em - zamiast tego możemy przejąć kontrolę nad postacią i swobodnie przemieszczać się nią po polach bitew. Oprócz tego w starciach biorą udział także żołnierze, którym możemy wydawać rozkazy. Maksymalnie można wydać rozkaz ośmiu podkomendnym jednocześnie, ustalać ich formacje itd.

Gra posiada strukturę questową. Wskutek działania Chaosu na mapie pojawią się różne punkty zapalne, a my możemy się udać we wskazane miejsce, by zrobić tam porządek. Na koniec zostajemy wynagrodzeni w zależności od tego, jak nam poszło. Zdobyte dobra pozwalają podnosić potencjał bojowy podopiecznych.

Co więcej, Record of Grancrest War posiada także nieliniową strukturę. Fabuła może pójść w kierunku jaki znamy z anime lub zupełnie innym, co zależy od naszych poczynań. Na uwagę zasługują również specjalne eventy pozwalające rozwijać relacje z innymi postaciami, a co z tym idzie poznawać ich z zupełnie nowej strony.

Podobne gry