Divided We Fall
164V

Divided We Fall

Divided We Fall
  • Premiery
  • Świat: 04.10.2017
  • Europa: 04.10.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1-8
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Divided We Fall to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) wyprodukowana i wydana przez niezależne holenderskie studio KAVA Game Studios. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Divided We Fall to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. W odróżnieniu jednak od wielu innych RTS-ów w produkcji studia KAVA nie dowodzimy całymi armiami, tylko czteroosobowym oddziałem żołnierzy, który musi wykonywać rozmaite wytyczne. W założeniach rozgrywka przypomina więc popularną w swoim czasie serię Commandos. Do wyboru mamy dwa tryby, czyli Standard, gdzie poległego w trakcie misji żołnierza tracimy na dobre, oraz Reinforcements, który pozwala uzupełnić przetrzebiony oddział.

Komendy podopieczny można wydawać z osobna lub całemu oddziałowi. Każdy żołnierz w naszym oddziale posiada własny inwentarz (z ograniczoną ilością miejsca), a podczas misji znaleźć możemy dodatkowe bronie oraz amunicję. Jak przystało na grę strategiczną, w Divided We Fall musimy starannie planować działania. Pod uwagę brać należy takie czynniki jak charakterystyka terenu, układ mapy, rozstawienie nieprzyjaciół czy poziom stresu podkomendnych. W pewnych okolicznościach, np. podczas trwającego zbyt długo ostrzału, stres może bowiem negatywnie wpłynąć na postawę żołnierzy, na przykład na ich celność. Niezwykle istotna jest również praca zespołowa i zdolność tworzenia zasadzek.  

W Divided We Fall oprócz singlowej kampanii dostępne są też tryby wieloosobowe. Możemy rozgrywać potyczki jeden na jednego lub większe bitwy z udziałem nawet stu dwudziestu żołnierzy (po piętnastu na każdą ze stron).

Podobne gry