Bokida: Heartfelt Reunion
191V

Bokida: Heartfelt Reunion

Bokida: Heartfelt Reunion
  • Premiery
  • Świat: 17.05.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Bokida: Heartfelt Reunion to gra przygodowa rozgrywająca się w otwartym świecie, za której produkcję i wydanie odpowiadało niezależnie studio Rice Cooker Republic. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

W Bokidzie wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Nasz podopieczny, bezimienny Posłaniec, przemierza tu trójwymiarowy monochromatyczny otwarty świat próbując zrealizować swój cel zjednoczenia dwóch planet (metafora dwóch zakochanych w sobie nawzajem osób).

Produkcja francuskiego studia to trójwymiarowa przygodówka z naciskiem na rozwiązywanie łamigłówek. Gra, zgodnie z panującą w produkcjach indie modą, nie prowadzi nas za rękę. Poza nauką podstawowych mechanik nie ma tu żadnych wskazówek. Do wszystkiego musimy dojść sami. Zasadniczo mamy do dyspozycji cztery zdolności, przy czym zaznaczyć warto, iż początkowo do dyspozycji jest tylko jedna - możliwość stawiania bloków. Wraz z postępami zdobywamy kolejne narzędzia: Cut (wycinanie bloków i elementów otoczenia), Push (przestawianie bloków) oraz Clean (usuwanie postawionych bloków na określonym obszarze). To właśnie za ich pomocą wchodzimy w interakcję z otaczającym światem, dzięki czemu rozwiązujemy rozliczne zagadki oraz dostajemy się do miejsc normalnie będących poza naszym zasięgiem. Gra umożliwia też budowanie (i modyfikowanie) wielkich obiektów/struktur.

Poza zdolnościami, które mogą wpływać na świat wokół nasza postać może również skakać oraz błyskawicznie przenieść się w pobliże obiektu, który stworzyliśmy, co znacząco ułatwia poruszanie się po tutejszym niemałym świecie.

Bokida została wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona na imprezach poświęconych grom niezależnym.

Podobne gry