Dx2 Shin Megami Tensei Liberation (Mobile)

Dx2 Shin Megami Tensei Liberation (Mobile)

Dx2 Shin Megami Tensei Liberation
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Atlus
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.01.2018
  • Europa: 24.07.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

1.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dx2 Shin Megami Tensei Liberation to japońska gra RPG wyprodukowana przez Segę i wydana przez Atlus. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych z systemami iOS oraz Android.

Tytułowi Dx2 to grupa ludzi, wybrańców, która dzięki specjalnej aplikacji na telefony posiada możliwość przyzywania demonów. Wybrańcy ci dzielą się na różne grupy, a do jednej z nich, zwanej Liberators (chroniącej świat), przystępuje główny bohater/bohaterka (płeć do wyboru; w zgodzie z konwencją serii postać jest bezimienna), którego/której krokami pokierował pewien tajemniczy jegomość. Liberators z kolei rywalizują z Acolytes, grupą wyznającą zupełnie inną filozofię, a to wszystko dzieje się w warunkach buzujących pod maskami złych emocji systematycznie ogarniających całe społeczeństwo.

W Shin Megami Tensei Liberation pojawiają się elementy charakterystyczne dla głównych (i nie tylko głównych) odsłon serii. Niezwykle istotne są demony, z którymi walczymy i które przyzywamy do pomocy, choć najpierw musimy je skaptować biorąc udział w negocjacjach. W trakcie starcia nasza drużyna może się składać z czterech tego rodzaju pomocników. Demony różnią się umiejętnościami oraz słabymi i mocnymi stronami, na które należy mieć wzgląd. Co więcej, da się je również łączyć. Proces ten nazywa się fuzją i dzięki niemu otrzymujemy dostęp do potężniejszych demonów, które przejmują zdolności tych słabszych.

W grze nie brakuje eksploracji dungeonów. Podobnie jak w przypadku klasycznych części SMT akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Walki są turowe, a twórcy nie omieszkali dodać znanego sysemu Press Turn premiującego wyszukiwanie słabości przeciwnika, dzięki czemu dostajemy dodatkowe tury na działanie (działa to jednak też w drugą stronę i to przeciwnik może nas szybko zdmuchnąć, jeśli mamy źle zbalansowaną ekipę). Na marginesie warto wspomnieć, że modele demonów są w pełni trójwymiarowe.

Gra dostępna jest za darmo, choć zaimplementowano w niej system mikrotransakcji. Po japońskiej premierze Dx2 otrzymało też elementy augmented reality (rozszerzona rzeczywistość).

Za scenariusz Dx2 odpowiadał Makoto Fukami (m.in. Kamen Rider, anime Psycho-Pass i Berserk z 2016 roku), a za ilustracje Tatsuro Iwamoto (seria Ace Attorney).

Podobne gry