Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 06.08.2017, 11:45
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 6
231V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 6

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 Tom19: 

Cześć i czołem, kluski z rosołem ;)

Na rosół zdecydowanie za parno, nie wiem jak u was, ale ciężko się oddycha w domu nawet jak wszystkie okna otwarte - lato pełną gębą! Ostatnio szukając nowej pracy poszedłem na spotkanie rekrutacyjne na stanowisko sprzedawcy w sklepie z grami. Na starcie dostałem zestaw kilkunastu pytań z dziedziny gier. Jedno z nich pokazało jaką popularnością cieszy się seria Assassin's Creed skoro musiałem wymienić wszystkie wydane części w odpowiedniej kolejności. Oczywiście było to zadanie nie wykonalne, z racji tego, że grałem tylko w pierwszą ( tak wiem, wstyd ;P ) a pozostałe miały różnorakie tytuły, które nie sposób zapamiętać. Finalnie i tak dobrze mi poszło bo wymieniłem prawie wszystkie łącznie z Origins...

Obecna część Graczostacji myślę, że będzie łatwiejsza w wyborze niż poprzednie głosowanie. Na liście utworów znajduje się mój faworyt z Devil May Cry 3 skomponowany przez Tetsuyę Shibate, którego skrócony życiorys znajdziecie na samym końcu bloga. Poza tym bratobójcze pojedynki Deus Ex'a, Xenogears i Lost Odyssey. Będzie ciekawie, będzie się działo!

Mimo okresu urlopowego, dzięki wszystkim za oddane głosy, jesteście wspaniali ;)

Pozdrawiam.

 

 

  Abi: 

Witajcie moi drodzy!

W przerwach od roztapiania się w tych ogromnych upałach, trzeba się raz w tygodniu wziąć za GraczOSTację. Tym razem zamiast zwyczajowej herbatki towarzyszy mi zimny napój z parasolką i brakuje mi tylko pana bez koszulki, który by mnie wachlował. Niestety takich luksusów nie ma, więc ołówek w dłoń, głosy podliczam, a tutaj macie rezultaty mojej ciężkiej pracy:

 

Parę pojedynków wyrównanych, parę mogłoby mnie zadziwić, gdyby nie fakt, że już przyzwyczaiłam się do faktu, że utwory, które lubię nie przechodzą dalej. Tom zagwarantował wam ciężkie pojedynki, ale możecie się spokojnie przygotować na to, że będzie tylko gorzej ;)

Trzymajcie się chłodno i pozdrowienia od Abi

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 10 utworów ułożonych w pary. Głosujemy na jeden utwór w każdym pojedynku !

Głosowanie trwa od   6 sierpnia do  11 sierpnia włącznie!


 

  I POJEDYNEK 

Xenogears

- Small Two of Pieces

 

Xenogears

- Emotions

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  II POJEDYNEK

Devil May Cry 3

- Devils Never Cry

 

The Last Remnant

- The Gates of Hell

 

 

 

 

 

 

 

 

  III POJEDYNEK

Deus Ex

- The Synapse (Wan Chai)

 

Deus Ex: Human Revolution

- Icarus

 

 

 

 

 

 

 

 

  IV POJEDYNEK

Assassin's Creed 2

- Ezio's Family

 

The Witcher 3: Wild Hunt

- The Fields of Ard Skellig

 

 

 

 

 

 

 

 

  V POJEDYNEK 

Lost Odyssey - Main Theme  

Lost Odyssey

- Neverending Journey 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mini cykle

 Tetsuya Shibata

 

43 lat, pochodzenie Osaka ( Japonia )

Kiedy artysta dorastał jego nauczycielką śpiewu i muzyki była własna matka. Shibata rozpoczął grę na pianinie , uczył się także grać na gitarze, gitarze basowej i perkusji. Kiedy kształcił się na uczelni, poznawał muzykę klasyczną, rockową i jazzową. Niekiedy do tworzenia utworów używał syntezatorów.
Shibata zaczął ubiegać się o pracę po skończeniu koledżu, a dzięki przyjaciołom poznawał tajniki gier wideo. Jego pierwsza poważna praca w muzycznym kierunku rozpoczęła się w dziale zarządzania dźwiękiem w molochu jakim później stał się Capcom. Od tego momentu utalentowany japoński kompozytor stworzył kilkadziesiąt świetnych soundtacków do gier przez okres kilkunastu lat co jest niesamowitym wynikiem. Mało tego, jego zawód obejmował kierownictwo nad udźwiękowieniem m.in seria Monster Hunter i Resident Evil 5.
Od 1997 roku do 2016 stworzył kompozycje do takich gier jak Vampire Hunter 2, Power Stone, Marvel vs. Capcom 2, Auto Modellista, Resident Evil Outbreak, Half-Minute Hero, Transformers: Devastation, Final Fantasy XV a przede wszystkim do serii Monster Hunter i Devil May Cry. Można śmiało powiedzieć, że jego najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest ost do Devil May Cry 3, które wprost emanuje energiczno-diabelską muzyką porywającą do szlachtowania demonów przez Dante. 
Shibata po dwóch częściach DMC pokazał, że jest artystą kompletnym, zastępując muzykę elektroniczną - piosenkami wokalnymi, jak jeden z utworów ''Out of Darkness'' z Devil May Cry 4. Zresztą nominacja do nagrody Guild Game Audio Network (G.A.N.G.) jak najbardziej zasłużona.  
W okolicach początku 2009 roku Shibata zorganizował nagrania w Hollywood Studio Symphony dla Resident Evil 5, a także zrobił to dla Monster Hunter Tri z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Pradze.
W 2009 roku opuścił Capcom i wraz ze swoim kolegą Yoshino Aoki założył firmę muzyczną Unique Note, która dążyła do tworzenia ścieżki dźwiękowej dla telewizji, filmów a także samych gier. 
 

Skomponował muzykę do m.in: serii Devil May Cry, Monster Hunter, Street Fighter Alpha 3, Heavy Metal: Geomatrix, Fullmetal Alchemist: Senka wo Takuseshi Mono, Earth Seeker, Super Smash Bros ( Nintendo 3DS i Wii U )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tom19 & Abi

Tagi: Abi graczostacja głosowanie III faza konfrontacja konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka pary pojedynek Tom19 trzecia faza

Oceń notkę
+ +19 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +127 -
Tom19
Ranking: 37 Poziom: 75
PD: 52342
REPUTACJA: 38230