Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 08.07.2017, 12:01
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 2
210V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 2

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 Tom19: 

Cześć!

Dzisiaj krótko i na temat, ponieważ weekend to niekoniecznie spędzanie wolnego czasu przy komputerze lub konsoli. Tak, jest coś innego, dacie wiarę!? Na przykład zrzędliwa dziewczyna ;D Jak wcześniej pisałem w komentarzu, wszystkie pary pojedynków są już ustalone. Mam nadzieję, że nie będzie dużej burzy z powodu kilku potyczek z pierwszych miejsc, bo powtarzam - wszystkie utwory prezentują wyrównany poziom! Patrząc na wyniki jak widać nie było aż tak wyrównanie jak można było sądzić, oprócz ostatniego piątego pojedynku. W mini cyklu na tapetę poszedł znakomity Japoński kompozytor Nobuo Uematsu. Miłego głosowania i udanego weekendu! ;)

 

  Abi: 

Dzień dobry!

Sobota rano, herbatka w dłoń i zaczynamy kolejną odsłonę GraczOSTacji w fazie trzeciej. Wiele się zmienia w moim życiu ostatnio i zmienia się również nasz cykl, ponieważ teraz podliczanie przeze mnie głosów (i prezentowanie ich przez Toma) będzie wyglądało troszkę inaczej. A jak te głosy się rozłożyły? Zaraz się tego wszyscy dowiemy!

 

Tak też to wygląda. Zwycięsko z pojedynków wyszły utwory: War, The Scars of Time, Theme z Killer Instinct, Lelianna’s Song oraz A Tale Only the Rain Knows. Jak oceniacie swoje wybory? Obstawialiście inne utwory?

Na dzisiaj to tyle ode mnie, mam nadzieję, że następne wybory będą jeszcze trudniejsze, ale będziecie się tak samo bawić (i głowić) przy wyborze tych, waszym zdaniem, najlepszych :)

Pozdrowienia od Abi

 

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 10 utworów ułożonych w pary. Głosujemy na jeden utwór w każdym pojedynku !

Głosowanie trwa od   8 lipca do  14 lipca włącznie!


 

  I POJEDYNEK 

Final Fantasy VII

- One Winged Angel

  Final Fantasy VII - Aeris Theme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  II POJEDYNEK

Wipeout 3 - Xpander  

Tekken Tag Tournament 2

- Tulip Festival

 

 

 

 

 

 

 

 

  III POJEDYNEK

Metro 2033 - Don't Forget   Max Payne - Main Theme

 

 

 

 

 

 

 

 

  IV POJEDYNEK

VA-11 Hall-A - A New Frontier            Bastion    - Slinger's song

 

 

 

 

 

 

 

 

  V POJEDYNEK 

Metal Gear Solid IV

- Metal Gear Saga

 

Metal Gear Solid: Portable Ops

- Calling to the Night 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mini cykle

 Nobuo Uematsu

58 lat, pochodzenie Kochi ( Japonia )

Nobuo zaczął grać muzykę w wieku dwunastu lat, samemu komponując piosenki na pianinie. Inspiracja Eltonem Johnem tchnęła w niego duszę artysty-samouka, co już w tak młodym wieku zapowiadało o przyszłym talencie. 
Jednak kariera muzyczna nie mogła sama zapukać do jego drzwi. Po ukończeniu Kanagawa Univesity, zaczął tworzyć muzykę dla radia CM ( pisanie wstawek radiowych ) i do reklam, a następnie dołączył do Square w 1985 aby wreszcie komponować muzykę do gier wideo. 
Przed zatrudnieniem do raczkującej korporacji warto wspomnieć, że artysta opanował wcześniej do perfekcji grę na keybordzie, który stał się jego specjalnością.
Parę lat po zatrudnieniu w firmie, Nobuo stworzył pierwsze melodie do znanej wszystkim pierwszej części Final Fantasy. Znawcy odrazu wykryli jego talent, a jego osoba zyskała na popularności. Jak łatwo się domyślić na pierwszej odsłonie FF komponowanie się nie skończyło, kontynuując twórczość do jedenastej odsłony. W międzyczasie piosenka ,,Eyes on Me'' z Final Fantasy VIII, którą napisał i została zaśpiewana przez Faye Wong, wtedy popularną popową wokalistkę, sprzedała się w rekordowej ilości 400 tys. kopii. 
W 2003 roku z inicjatywy artysty, powstał zespół rockowy The Black Mages, aby w ostateczności wydać trzy albumy muzyczne, które zawierały aranżowane piosenki z gier Final Fantasy np: wszystkie utwory z siódemki w nowoczesnym wydaniu. 
Wszystko w kierunku magii łączącej rock, muzykę poważną z domieszką techno-elektronicznych dźwięków skomponowanych z myślą o syntezatorach.
Po założeniu zespołu Japończyk po raz pierwszy pojawił się publicznie, grając na klawiszach podczas koncertu jego zespołu na targach GC Games Convention w Lipsku. Była to oczywiście muzyka z Final Fantasy.
Rok później Uematsu odszedł ze Square Enix ( obecna nazwa firmy ), zakładając firmę Smile Please a dodatkowo skomponował soundtrack do filmu animowanego komputerowo Final Fantasy VII: Advent Children. Jednak zżycie z firmą Square spowodował, że artysta chętnie pomagał w kompozycjach swoim kolegom w pracy.  
Między latami 2006-2010 brał udział w trasie koncertowej i stworzył czołową piosenkę do ,,Play! A Video Game Symphony''. 
Obecnie Nobuo Uematsu mieszka w Japonii ze swoją żoną, Reiko oraz psem, Pao.

Skomponował muzykę do m.in: serii Final Fantasy, Genesis, Rad Racer, Lost Odyssey, Blue Dragon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tom19 & Abi

Tagi: Abi graczostacja głosowanie III faza konfrontacja konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka pary pojedynek Tom19 trzecia faza

Oceń notkę
+ +21 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +127 -
Tom19
Ranking: 36 Poziom: 74
PD: 51563
REPUTACJA: 38202