Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 07.08.2016, 12:07
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie  51
413V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie 51

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

       

  Tom19

Cześć :) Jak słusznie zauważyła koleżanka Abi, graczOSTacja dostarcza wam setki piosenek przez ponad rok! Jak ten czas szybko minął, nieprawdaż? ;> Mam nadzieję, że podoba wam się taka forma zmieniona po koledze Rikimaru, który to przecież był pomysłodawcą a ja kontynuowałem ideę zmieniając to i owo ;) Zbliżamy się ku końcowi pierwszej fazy głosowania ( tej łatwiejszej hiehie), więc powoli trzeba będzie myśleć nad zmianami pod względem graficznym lub regulaminowym - inny cykl itd.. Może jakieś pomysły? 

Tymczasem patrząc na wyniki ostatniego głosowania, 4 nuty zdecydowanie oderwały się od konkurencji i zasłużenie przeszły do kolejnej fazy. Lubiany i dobrze oceniany Doom z 2016 roku, sprawdził się doskonale jako świeża, niedawno wybrana piosenka. Kolejne pozycje nie są zaskoczeniem, dynamiczny ' A stranger I remain ' z MGS Revengeance i utwór z intra Soul Blade - jak Bioter wspomniał ktoś kto nie grał, nie może nazywać się graczem. Mogę już pakować walizki i wyjechać z kraju, hańba - nie jestem graczem, bo nie grałem ;)  Ostatnie miejsce to zakładam kwestia nostalgii, tak ogromnej, że każdy o tym wspominał, Tony Hawk's Pro Skater 2 i wszystko jasne. Pozdro!

 

   Abi

Dobry dla wszystkich! Dzisiaj bardzo krótko, bo Abi za bardzo wczuła się w granie z kolegą w Sporty na PS Move i ledwo może się ruszać takie ma zakwasy. Zauważyłam aktualizując pliki, że GraczOSTacja pod czujnym okiem moim i Toma działa już… rok! Pierwsze nasze głosowanie odbyło się 29 lipca. Przez rok wyszło 50 blogów! Gdyby nie wy nas by też nie było, więc duże dziękuje z mojej strony :) Ale, jedziemy z wynikami i nową dziesiątką:

 

1. DOOM - BFG Division​                                                                                       42 pkt
2. Metal Gear Rising: Revengeance - A stranger I remain​                         36 pkt
3.
Soul Blade - The Edge of Soul (Intro Theme)​                                             34 pkt
4.
Tony Hawk's Pro Skater 2 - Guerilla Radio                                                28 pkt

5. Ultimate Marvel vs Capcom 3 - Theme of Vergil​                                     18 pkt           
6. 
Gears of War 2 - Return of the Omen                                                         15 pkt
7. Need for Speed: Most Wanted - One Good Reason                                 14 pkt
8. Phoenix Wright: Ace Attorney - Pursuit ~ Cornered                               12 pkt
9.
Jak X Combat Racing - Hybrid                                                                        9 pkt
10. 
Super Street Fighter IV - Small Airfield Stage (Africa)​                           4 pkt

 

Wyniki raczej nikogo nie zaskoczyły. BFG Division podbił wasze serduszka, ale A stranger I remain nie został daleko w tyle. To samo tyczy się The Edge of Soul, a czwórkę zamyka Guerilla Radio. Szkoda mi utworu z Ace Attorney, ale muzykę z tego uniwersum mało kto docenia…

Ogromne podziękowania dla użytkowników Rankin, Bioter, snake18011992, flaberobaderous, Pricness Nue oraz HanysR.

Pozdrowienia od Abi

 

 

 

PRZECZYTAJ ZANIM ZAGŁOSUJESZ!

 

REGULAMIN:

 

 

 


Oto lista 10 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   7   sierpnia do  12   sierpnia włącznie!

 

Uncharted 3 - Nate's Theme​

 

    Kompozytor:   Greg Edmonson

    Opis:   Abi doda trzy grosze. Uncharted to to uniwersum w którym jeszcze nie miałam szansy zagościć, ale kusi mnie coraz bardziej (główny bohater wpisuje się w ramy bohaterów, którymi lubię grać). Myślałam, że ten utwór będzie bardziej żywy, pełen energii, ale ma też swoją magię będąc lekko epicki i melancholijny. Od was zależy czy akurat ten utwór zasługuje na wasz głos :)

    Propozycja usera:  Blood​

 

 

Xanadu Next - The Treacherous Woods​

    Kompozytor:  Falcom Sound Team

    Opis:  Falcom, czyli ponownie ich własny Sound Team jdk, aczkolwiek w radykalnie odmiennych klimatach. Zamiast rocka i pompującej adrenalinę elektroniki mamy nastrój melancholijny i kontemplatywny, doskonale pasujący do niezbyt szybkiego tempa Xanadu NEXT.

    Propozycja usera:  Rankin

 

 

Child of Light - Leave Your Castle​

    Kompozytor:   Béatrice Martin

    Opis:   Kiedyś lubiłem Ubi Soft jednak z czasem wydawca ten dołączył do tak zwanej osi zła branży gier Video gdzie wraz z EA, Activision i Warner Bros zaciekle rywalizują o tytuł najbardziej znienawidzonego wydawcy gier Video. Jednak co by nie mówić to trzeba tez przyznać że od czasu do czasu Ubi robi coś dobrego i wydaje pewne mniejsze gry, które nieobeznani nazywają indykami (przecież to tak jakby nazwać Medievil Platformówką). Jedną z takich gier jest Child of Life. Ciekawa gra z niezwykle urzekająca muzyką. Emocjonalną i wzruszającą. Z utworem "Leave Your Castle" możesz spodziewać się osiągnięcia Nirwany. Słuchając tego czuje się jednocześnie smutek z tego co zostawiamy za sobą i nadzieję wynikającą z tego z przed nami. Emocje zawarte tu rosną z każda kolejną sekundą słuchania, zdecydowany faworyt obecnej graczostacji :)

    Propozycja usera:  Bioter 

 

 

Okami - Kamiki Village​

    Kompozytor:   Hiroshi Yamaguchi

    Opis:   Abi doda trzy grosze. Muszę, po prostu muszę zagrać w Okami (jakiekolwiek info o tym gdzie mogę zakupić Okami krzykać mi). Słyszałam tyle wspaniałych opinii o tej grze, a jeszcze muzyka dodatkowo zachęca do sięgnięcia po ten tytuł. Wspaniały utwór, bardzo spokojny, w którym aż można się zatracić. To może być jeden z moich faworytów tego głosowania.

    Propozycja usera:  kamil_j87​

 

 

Star Wars: Knights of the Old Republic 2 - The Sith Lords Theme​

    Kompozytor:   Mark Griskey

    Opis:   Wiele kawałków pochodzących z gier z serii Knights of the Old Republic cenię dużo bardziej od muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa do filmowych Gwiezdnych Wojen. Przy okazji gier, kompozytorzy mogą trochę odpuścić "epickość" na rzecz tajemniczości i mroczniejszego klimatu. Tak było właśnie z KOTOR'em 2 i m.in. "The Sith Lords". Jest to najlepszy akompaniament muzyczny dla adeptów Ciemnej Strony jaki kiedykolwiek powstał (włącznie z "Imperial March'em"). Znajduje się w nim sporo tajemniczości, szczególnie na początku, a ta stopniowo przechodzi w mroczniejsze brzmienie, by ostatecznie zakończyć utwór wręcz horrorową, głośną melodią, która kojarzy się z agresją.

Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja

Dzięki pasji zdobywam siłę

Dzięki sile otrzymuję potęgę

Dzięki potędze osiągam zwycięstwo

Dzięki zwycięstwu rozrywam łańcuchy

Moc mnie oswobodzi

    Propozycja usera:  snake18011992

 

 

Gravity Rush - Old Town​

   Kompozytor:   Kohei Tanaka

    Opis:   Gravity Rush (znana w Japonii jako Gravity Daze) to majstersztyk wydany na przenośną konsolę Sony Vita w 2012 i z powodu braku nowego pomysłu przeniesiona na ps4 w roku 2015. W grze wcielamy się cierpiącą na amnezje Kat. W grze staramy się poznać przeszłość protagonistki oraz stopniowo odkrywamy jej specjalne zdolności manipulowania grawitacji. Gra oprócz pięknej oprawy graficznej posiada wspaniały soundtrack. Prezentowany utwór możemy usłyszeć tuż na początku gry przechadzając się po mieście Hekseville. Polecam zaznajomić się przygodami Kat zwłaszcza, że na horyzoncie zbliża się premiera drugiej części.

    Propozycja usera:  flaberobaderous

 

 

VA-11 Hall-A - A New Frontier​

   Kompozytor:   Michael Kelly

    Opis:  Time to Mix Drinks and Change Lives. Opowieść o pracownikach i klientach podrzędnego lokalu przy ciemnej uliczce miasta przyszłości, ma swoisty rytm i klimat. Jednym z ważniejszych jego budulców jest z pewnością muzyka od Garoada, którą słyszymy podczas kolejnych rozmów z kolejnymi interesującymi ludźmi, androidami i innymi bytami odwiedzającymi bar VA-11 Hall-A. New Frontier jest tego dobrym przykładem - surowy wstęp może kojarzyć się z odgłosami maszyn i robotów, towarzyszących w codziennym życiu typowego brudnego miasta jutra. Przechodzi to w coraz bardziej rozbudowane synthowe brzmienia, idealnie pasujące do cyberpunkowej otoczki.

    Propozycja usera:  Princess Nue​ 

 

 

Mass Effect 2 - Club Afterlife​

   Kompozytor:   Saki Kaskas

    Opis:   Utwór ten to tak naprawdę przeróbka 'Callista' kompozytora Rom di Prisco, który notabene pojawił się w Need for Speed Porsche. Dla mnie geniusz w czystej postaci, za każdym razem słuchając utworu mam lekkie ciarki połączone z odprężeniem. Czy to oryginalna wersja czy remix - nieważne! Powyższa piosenka pojawia się w momencie wkroczenia do klubu Afterlife w celu rozmowy z Arią T'Loak. Kilkanaście metrów przed klubem, gdy słychać wytłumioną muzykę, w wraz z każdym krokiem coraz głośniejsza jest ta magia pieszcząca nasze zmysły, wiemy, że to jest moment dla których kochamy gry. Buchające animowane płomienie w ekranach, ogromny błękitny hologram, tańczące smukłe Asari, hipnotyzująca piosenka i mamy klimat przez wielkie K. Moment, który bardzo ciepło wspominam i jedna z najlepszych muzycznych dzieł, występujących w grach!

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

Warcraft 2 - Orc 2​

   Kompozytor:    Glenn Stafford

    Opis:   Druga część popularnej strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym, która przeniesie Cię do fantastycznego świata o nazwie Azeroth. Od pamiętnej wojny pomiędzy orkami a ludźmi minęło sześć długich lat, ale „zielona zaraza” doskonale pamięta o sromotnej porażce. Skorzystawszy z pomocy armady potężnie uzbrojonych statków, orkowie ponownie docierają do granic królestwa ludzi i marząc o zemście jeszcze raz chwytają za topory, aby wybić do nogi jego mieszkańców.

    Propozycja usera:  Gildarts​

 

 

Final Fanatsy IX - You're Not Alone

    Kompozytor:   Nobuo Uematsu

    Opis:   Trochę musiałem się zastanowić jakby tu opisać "You're Not Alone", aby ładnie wprowadzić go do dzisiejszej edycji GraczOSTacji. Mogę na pewno wspomnieć, iż moja żona, która (delikatnie rzecz ujmując) nie przepada za muzyką z gier, ten jeden jedyny kawałek wręcz uwielbia, co jest na prawdę ogromnym sukcesem. Na pewno mogę też wspomnieć, że Nobuo Uematsu stworzył bardzo charakterystyczny kawałek, który idealnie pasuje do tego co w danym momencie dzieje się na ekranie (muzyka ta pojawia się tylko raz podczas całej gry), ale nawet bez wydarzeń fabularnych stanowi świetny kawałek muzyki. Mogę jeszcze wspomnieć, że jest to jeden z tych kawałków który odpalam sobie kilka razy w tygodniu, kiedy najdzie mnie na niego ochota. Ale najlepiej chyba będzie jeśli opiszę ten kawałek najprostszymi możliwymi słowami. Dla mnie "You're Not Alone" to jeden Z NAJWSPANIALSZYCH UTWORÓW W HISTORII GIER EVER. Utwór, który jest moim najlepszym kawałkiem z Final Fantasy IX i znajduje się w mojej ścisłej czołówce "TOP 5" muzyki z gier wszech czasów. Naprawdę istnieje bardzo mało kawałków które mógłbym postawić nad "You're Not Alone". Nie wiem czy udało mi się opisać ten utwór dostatecznie wyraziście, ale - co najważniejsze - po prostu mam nadzieję, że przejdzie on do następnego etapu. Once again, great job Uematsu-Sensei.

    Propozycja usera:  HanysR​

 


 

 

Mini cykle

 

   Ninja Gaiden II - Tower of Lahja

 

    Gravity Rush - Old Town Remix​ 

 

 

 

Tom19 & Abi

 

Tagi: Abi graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +20 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +131 -
Tom19
Ranking: 39 Poziom: 75
PD: 53213
REPUTACJA: 38309